Nowy, z łatwością rozszerzalny termometr światłowodowy firmy Optocon AG wyróżnia się nowatorską estetyką oraz wysokimi kryteriami jakościowymi. Jest on zdecydowanie mniejszy niż jego poprzednik i znajduje się w odpornej obudowie 3HE/19″. Poza tym umożliwia liczne, rożnorodne pomiary, ponieważ całkowicie dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klienta. Wymienne moduły z rożnorodnym wyposażeniem są w pełni dostępne i mogą być wymieniane i uzupełniane zaledwie kilkoma ruchami, samodzielnie przez klienta. Ten modułowy przyrząd pomiaru temperatur obsługuje 10 modułów wraz z 40 symultanicznymi kanałami pomiarowymi. Dostępne są przy tym różne warianty wyświetlacza oraz dodadtkowe przejścia analogowe i interfejsy typu Ethernet, ModBus oraz Profibus. Przy pomocy dołączonego oprogramowania Fotemp-Assistent wszystkie pomiary mogą być analizowane także na komputerze i bezpośrednio eksportowane do tabeli Excel. Oprócz tego atrakcyjnego wyposażenia zagwarantowana jest również typowa dla Optocon dokładność pomiaru ±0.2°C.

Dzięki wytrzymałej budowie oraz całkowitej odporności na promieniowanie HF, RFI, EMI oraz promieniowanie mikrofalowe doskonale nadaje się do pomiaru temperatur w polach mikrofalowych i wysokiej częstotliwości, przy instalacjach wysokiego napięcia, w środowiskach agresywnych chemicznie oraz otoczeniach zagrożonych eksplozjami.

Optocon S.A. tworzy od 1993 roku urządzenia do światłowodowego pomiaru temperatur oraz światłowodowe czujniki temperatury. W dwudziestoletnim doświadczeniu firmy kładziono nacisk na to, aby klienci otrzymywali stale innowacyjne i indywidualnie dostosowane rozwiązania światłowodowe. Ze swojej siedziby w Dreźnie Optocon AG rozwinął się już na rynku międzynarodowym i dostarcza swe produkty na całym świecie.

Kontakt dla prasy:
Elisa Renschen
Tel: +49 (0) 351 3101957
Mail: elisa.renschen@optocon.de
www.optocon.de