Nasz organizm nie jest przyzwyczajony do spędzania sporej części czasu w ciągu dnia w pozycji siedzącej. Charakter pracy wykonywanej przez większość z nas wymusza przyjmowanie niekorzystnej pozycji, a co za tym idzie naraża nas na odczuwanie bólu. 8 godzinnemu trybowi pracy często towarzyszą dolegliwości związane z bólem pleców, kręgosłupa i karku. Lekarze zgodnie ostrzegają: wielogodzinna praca przy biurku i niska aktywność fizyczna może okazać się poważna w skutkach i istotnie wpływając na spadek komfortu naszego życia!

Niestety po pracy często nie zmieniamy naszych nawyków, spędzając wolny czas przed telewizorem czy komputerem. Brak ruchu powoduje zaburzenia wielu funkcji w organizmie, a także zmniejsza motywację i energię życiową.

Świetnym sposobem na walkę z wszelkimi dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, pleców czy karku podczas godzin spędzanych w pracy są masaże rehabilitacyjne organizowane przez pracodawcę, a prowadzone przez wykwalifikowanych masażystów czy fizjoterapeutów. 10 – 15 minut relaksacji nie zakłóca normalnego trybu pracy- masaże są wykonywane przez ubranie, bez użycia kosmetyków, a doświadczony fizjoterapeuta dokładnie wie, w jaki sposób wykonać masaż, którego zadaniem jest przynieść natychmiastowa ulgę w bólu. Usługę tego rodzaju posiada w swojej ofercie firma WorkMed, która od lat zajmuje się zaszczepianiem w polskich firmach kultury zdrowia i prowadzeniem Korporacyjnych Programów Prozdrowotnych dla znanych i cenionych marek. Pracownicy po masażu są zmotywowani, a ich jakość pracy znacznie wzrasta, co w zdecydowany sposób przekłada się na efektywność i zaangażowanie względem wykonywanych obowiązków. Co więcej: pracownik który wie , że jego pracodawca zapewnia mu szczególny komfort pracy o wiele chętniej do niej przychodzi i pracuje z entuzjazmem.

Masaże są bardzo ważne w profilaktyce poważniejszych dolegliwości pleców. Mają one również wpływ na aktywizację ruchową pracowników. Pracownik, który nie jest po pracy zmęczony, chętniej wykonuje ćwiczenia fizyczne, które nie tylko poprawiają jego samopoczucie ale także są niezbędnym warunkiem utrzymania zdrowia. A jak wiadomo: zdrowy pracownik to wydajny pracownik!