Wybór klimatyzatora jest nie lada wyzwaniem. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru klimatyzatora? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

  1. Głośność pracy.

Zwykle decydujemy się na montaż klimatyzatora w miejscu, gdzie na co dzień pracujemy, śpimy bądź po prostu spędzamy najwięcej czasu. Z pewnością nie chcielibyśmy dodawać sobie hałasu, dlatego ważną rzeczą jest głośność pracy klimatyzatora. Warto zwracać uwagę na poziom decybeli podczas wyboru modelu i marki urządzenia. Przykładowo specjalnie przygotowana konstrukcja urządzenia pozwala na zmniejszenie do minimum poziomu głośności. Osiąga dzięki temu głośność na poziomie 20 dB, czyniąc urządzenie jednym z najcichszych na rynku.

2. Filtr oczyszczający

Przy wyborze klimatyzatora sprawdźmy czy posiada wysokiej klasy filtr, a najlepiej PM 2.5 lub możliwość jego zamontowania. Dlaczego jest to tak ważne? Taki filtr skutecznie chroni przed pyłami zawieszonymi o średnicy do około 2,5 μm, które zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia są najbardziej szkodliwe dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych. Filtr ten usuwa 99.9% PM 2.5 dzięki elektrostatycznej jonizacji. Już sami rozumiecie dlaczego jest to tak ważne. Z oferty marki AUX większość urządzeń ma możliwość montażu filtra, a model AUX Jupiter posiada już taki filtr wbudowany.

3. Zdalne sterowanie

Klimatyzatorem możemy sterować za pomocą pilota i jest to całkowicie w porządku. Jednak w dobie tak zaawansowanej technologii warto mieć możliwość zdalnego sterowania urządzeniem za pomocą telefonu komórkowego. To znacznie ułatwia korzystanie i po dłuższej nieobecności w domu możemy wrócić już do schłodzonego – wystarczy, że zdalnie uruchomimy klimatyzator.

Dodatkowo dobrze jeśli urządzenie jest estetyczne i wygląda zgrabnie. Marka AUX o tym wie, dlatego większość modeli ma pięknie wyprofilowane kształty w kolorze białym, a dla osób skorych do ciekawego designu polecamy nowoczesny model Moon w ciemnej, metalicznej stylistyce.

***

Więcej na temat odpowiedniego klimatyzatora dowiesz się na stronie: cnaux.pl

lub u oficjalnego dystrybutora marki:

Action Energy

Zakopiańska 159,

30-435 Kraków

http://www.cnaux.pl/