3DP – Training in 3D Printing To Foster EU Innovation & Creativity

                                          Numer projektu: 2016-1-RO01-KA202-024578

 

Szanowni Państwo,

W związku z naszą misją polegającą na promocji edukacji i przedsiębiorczości chcielibyśmy zachęcić do zapoznania się z projektem 3DP i jego rezultatami.

Projekt 3DP, który rozpoczął się we wrześniu 2016 roku dobiega właśnie końca. W tym okresie partnerzy z Rumuni, Polski, Malty, Litwy, Hiszpanii i Włoch, pracowali nad szeregiem rezultatów, których głównym celem jest przybliżenie podstaw i możliwości druku 3D, oraz zachęcenie do wykorzystania tej technologii w celach przedsiębiorczych i zawodowych. Ponieważ technologie przyrostowe charakteryzują się szybkim tempem rozwoju i wkraczają w coraz to nowe dziedziny życia i gospodarki, posiadanie wiedzy i kwalifikacji w tym zakresie może przynieść wymierne korzyści.

Projekt 3DP jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie, a w jego ramach opracowano, między innymi:

  • Wytyczne i studia przypadków dotyczące wykorzystania druku 3D w edukacji zawodowej.
  • Program szkoleniowy dla kursu druku 3D dostosowany do trzech poziomów zaawansowania.
  • Druk 3D – materiały szkoleniowe w formie prezentacji omawiających najważniejsze aspekty 3DP.
  • Przewodnik dla trenerów zawierający wytyczne dla trenerów druku 3D.
  • Platforma e-learningowa umożliwiająca szeroki i bezpłatny dostęp do wszelkich materiałów opracowanych w ramach projektu, oraz kwizów umożliwiających sprawdzenie zdobytej wiedzy.

Wszystkie rezultaty projektu są już dostępne na stronie projektu w sześciu językach: angielskim, rumuńskim, hiszpańskim, włoskim, polskim oraz litewskim. Projekt jest skierowany do bardzo szerokiej grupy odbiorców, są to zarówno organizacje prowadzące szkolenia zawodowe i studenci, jak i firmy korzystające z drukarek 3D, osoby planujące założenie działalności czy instytucje rządowe działające w obszarze edukacji i wspierania przedsiębiorczości.

Odwiedź stronę Danmar Computers, znajdziesz tam link do strony projektu, na której dowiesz się więcej o jego rezultatach oraz zgłębisz wiedzę dotyczą druku 3D na bezpłatnym kursie online.

Z poważaniem,

Zespół Danmar Computers