Prawie 1 700 osób, biegając, jeżdżąc na rowerze, uprawiając nordic walking oraz inne dyscypliny sportowe, wspólnie pokonało 63 000 kilometrów.

16 i 17 czerwca br. pracownicy Alstom w Polsce, wraz z rodzinami oraz znajomymi, wzięli udział w II edycji akcji sportowo-charytatywnej „Zamieniamy kilometry na złotówki dla potrzebujących pomocy”.

Zgodnie z zasadą akcji: 1 kilometr = 1 złoty, tym razem Alstom przekazał kwotę 63 000 zł na pomoc potrzebującym. Taki wynik pozwolił na pobicie rekordu I edycji, z października 2017 roku, podczas której pokonano 33 000 kilometrów.

Dzięki uzyskanym środkom udało się wesprzeć kilka inicjatyw, wskazanych przez pracowników firmy:
– Leczenie komórkami macierzystymi oraz rehabilitację 12-letniej Laury, chorej na dziecięce porażenie mózgowe.
– Leczenie komórkami macierzystymi 4-letniej Małgosi, chorej na cytomegalię.
– Terapię 14-letniej Julki, chorej na autyzm.
– Zakup sprzętu komputerowego i sportowego dla Domu Aniołów Stróżów w Chorzowie.
– Zakup wyposażenia świetlicy przy ul. Dudziarskiej w Warszawie, prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Ulicy im. Kazimierza Lisieckiego.
– Zakup specjalistycznej karmy oraz wsparcie działań na rzecz ograniczenia bezdomności zwierząt w Polsce prowadzonej przez Fundację Karuna – Ludzie dla zwierząt.

Stałym partnerem akcji jest Fundacja „Biegamy z Sercem”, organizacja non-profit, która swoją działalność na rzecz potrzebujących prowadzi z sukcesami od 2013 roku.

Następna edycja akcji planowana jest wiosną przyszłego roku.