Przeglądając w sieci inspiracje do organizacji ślubu i wesela, znaleźć można wiele ciekawych pomysłów, na które samemu by się nie wpadło. Jednym z ostatnich krzyków mody zdaje się być wykorzystanie baniek mydlanych. Dlaczego jednak warto je wykorzystywać, co takiego można dzięki nim zyskać i kiedy się przydają? Sprawdź, zanim zdecydujesz się na inwestycje w nie.

Bańki mydlane – alternatywa przed kościołem i urzędem

Bardzo często bańki mydlane stanowią element dekoracji pary wychodzącej z kościoła czy urzędu. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na korzystanie z nich? Cóż, zazwyczaj jest to dość proste – w przypadku obrzucania np. drobniakami para młoda musi jeszcze te pieniądze pozbierać. Obrzucanie ryżem jest źle widziane przez wiele środowisk kościelnych, a dodatkowo angażuje w pracę kogoś, kto musi to później posprzątać. Tymczasem bańki są puszczane, a potem po prostu same usuwają się z otoczenia, wysychając albo będąc zmytymi przez najbliższy deszcz. Z tego powodu coraz częściej wybierane są jako rozwiązanie bardzo efektowne, a przy tym niekoniecznie inwazyjne dla otoczenia.

bańki mydlaneDoskonałe tło do zdjęć

Nie da się ukryć, że bańki mydlane stanowią dodatek bardzo estetyczny i ciekawy dla kogoś, kto bywa na weselach rzadko. Sam ślub jest również wydarzeniem, które każda para młoda chce zapamiętać na całe swoje życie. Dlaczego więc nie skorzystać z baniek, aby utworzyć bajkowe tło do zdjęć? Każdy dobrze zorganizowany fotograf jest w stanie przygotować swój sprzęt w taki sposób, aby dobrze uchwycić takie elementy – warto jednak ostrzec go, że mamy w zamiarze wykorzystać bańki mydlane. Mogą one stanowić ciekawe tło do nastrojowej sesji plenerowej, ale również sprawdzą się w zdjęciach grupowych (możemy poprosić gości o puszczanie baniek) albo w zdjęciach niepozowanych z pierwszego tańca (należy uważać tylko, aby parkiet nie zrobił się nadmiernie mokry) czy podczas wychodzenia z kościoła (zwłaszcza w słoneczną pogodę).

Zabawa i upominek

Nie ma co się oszukiwać – dzieci kochają wręcz puszczanie baniek mydlanych! Z tego powodu dobrze jest zastanowić się, czy na naszym weselu nie byłoby dobrze zatrudnić opiekunki dla dzieci (jeśli jest ich większa gromada) albo kogoś, kto da profesjonalny pokaz puszczania baniek w trakcie zabawy weselnej. To ciekawe urozmaicenie, które na pewno zapamięta większość gości – a dzieci będą miały okazję zająć się czymś ciekawym. Nietuzinkowym rozwiązaniem jest również podziękowanie gościom weselnym podarowane właśnie w formie niewielkich flakoników z płynem i mechanizmem do puszczania baniek. To pozwoli na zapamiętanie ślubu, a jednocześnie ciekawe i przyjemnie spędzenie czasu.