Gdańsk, 1 września 2017 – Fascynujące warsztaty popularnonaukowe Baylab, wirtualna rzeczywistość, nauka języka migowego, badanie spirometryczne, badanie EKG, pomiar tkanki tłuszczowej, nauka pierwszej pomocy – to tylko niektóre atrakcje, jakie firma Bayer przygotowała dla mieszkańców Trójmiasta. Oferująca je „Strefa Zdrowia” rusza już w najbliższą niedzielę 3 września od godz. 10.00 przy ul. Nowomiejskiej w Gdańsku. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

Bayer został głównym sponsorem Gdańsk Business Run. Firma w ten sposób podkreśla 5.-lecie swojej działalności w Gdańsku. W 2012 roku uruchomiła tu centrum usług biznesowych (Service Center Gdańsk), które dziś obsługuje operacje firmy w ponad 20  państwach, głównie Europy Środkowo-Wschodniej, i zatrudnia ok. 400 pracowników.

 

W „Strefie Zdrowia”, towarzyszącej biegowi, przygotowano szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców. Dzieci będą mogły wziąć udział w ekscytujących spotkaniach z nauką. Podczas warsztatów Baylab będą mogły poznać tajniki ludzkiego organizmu. Czy serce działa jak pompa? Skąd się bierze jedzenie? Kiedy wzrok płata nam figle? – zajęcia odpowiedzą na wszystkie te pytania. Elementem warsztatów będzie ultranowoczesna technika – w tym aplikacje wirtualnej rzeczywistości, które umożliwiają interaktywny spacer po ludzkim organizmie czy wirtualnej farmie.

 

W tym czasie w „Strefie Zdrowia” na dorosłych będą czekać stanowiska do badania spirometrycznego (pozwala ocenić pracę i pojemność płuc), pomiaru tkanki tłuszczowej, EKG. Wszystko to – bezpłatnie, dzięki współpracy Bayer z młodymi firmami – startupami, specjalizującymi się w nowoczesnych metodach diagnostyki: AliveCor Kardia oraz MySpiroo Spirometr.

 

Wszyscy goście „Strefy Zdrowia” będą mogli ponadto opanować podstawy języka migowego: specjalny krótki kurs przygotowały dzieci i ich opiekunowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie, z którym Bayer współpracuje od lat. Zaplanowano ponadto szybki trening z zakresu pierwszej pomocy medycznej: to kolejne integrujące zajęcia i potrzebne w każdym wieku umiejętności.