System kostek brukowych Via Trio zdobył popularność dzięki nowoczesnemu designowi i dużemu potencjałowi aranżacyjnemu. Teraz możliwości kreowania oryginalnych nawierzchni ogrodowych stały się jeszcze większe. W ofercie kostek z linii Libet Decco Aspero pojawił się bowiem nowy kolor, corten, inspirowany wyglądem stali kortenowskiej.

Awangardowa nawierzchnia

Pokrywająca się rdzawym nalotem blacha (czyli stal kortenowska) jest materiałem, po który chętnie sięgają architekci, tworzący odważne, nowoczesne projekty. Panele elewacyjne, okładziny ścienne, elementy małej architektury, a nawet meble – to tylko niektóre z możliwych jej zastosowań. Taka naturalna patyna w brązowo-rudym kolorze dodaje fasadom, wnętrzom i przestrzeni zewnętrznej niepowtarzalności oraz charakterystycznego, industrialnego charakteru.

Nawiązująca do niej, interesująca barwa wzbogaciła więc ofertę kostek brukowych firmy Libet. W tym roku system Via Trio z kolekcji Decco Aspero poszerzył się o nowy odcień – corten. Trzy prostokątne, kompatybilne kostki pozwalają na stworzenie oryginalnych układów na ścieżkach, tarasach, placach i podjazdach. Różnorodność formatów w połączeniu z bogactwem barw daje im olbrzymie możliwości aranżacyjne. A kolor corten to doskonały sposób na uzyskanie nowoczesnej, bardzo intrygującej kompozycji. Stanowi świetną alternatywę dla popularnych, stonowanych, chłodnych szarości. Łączy przy tym minimalizm z naturalnością i surowość z elegancją.

Technologia w służbie estetyki

Wszystkie kostki Via Trio z kolekcji Libet Decco Aspero wyróżniają się niezwykłą kolorystyką oraz chropowatą powierzchnią, uzyskaną za sprawą specjalnej technologii obróbki. Kostki z tej grupy poddawane są zabiegom śrutowania i szczotkowania, dzięki którym zyskują wspomnianą delikatną porowatość. Warto podkreślić, że ta niejednorodna, ale subtelna faktura ma zarówno estetyczne, jak i  użytkowe walory. Wpływa bowiem na antypoślizgowość nawierzchni, a jednocześnie minimalizuje ryzyko wystąpienia zadrapań w razie ewentualnego upadku.

Powierzchnia śrutowano-szczotkowana oraz barwienie specjalną metodą Color Flex sprawiają, że rdzawy kolor corten nabiera naturalności i mieni się różnorodnymi odcieniami. Dzięki niemu nowa odsłona Via Trio stanowi znakomitą zachętę dla miłośników prostych rozwiązań do kreatywnego zagospodarowania przestrzeni wokół domu.

 

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronach www.libet.pl oraz  www.ceramic.libet.pl.