Około 2 tysięcy dzieci wzięło już udział w drugiej edycji akcji „Bezpiecznie z Profi Credit”, w ramach której uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz właściwego zachowania w trakcie imprez masowych. Dziesiąte spotkanie, wyznaczające półmetek akcji, odbyło się 24 stycznia w Szkole Podstawowej nr 8 w Skoczowie. Do końca maja 2018 roku prelegenci akcji odwiedzą jeszcze 10 placówek na terenie województw śląskiego i małopolskiego.

Bielsko-Biała, 29 stycznia 2018 – „Bezpiecznie z Profi Credit” to akcja, której celem jest celu poprawa bezpieczeństwa dzieci w pobliżu drogi. Składają się na nią spotkania z uczniami szkół podstawowych, w trakcie których najmłodsi mają okazję posłuchać ekspertów – policjantów z Komendy Wojewódzkiej i przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – oraz obejrzeć prezentacje multimedialne i filmy instruktarzowe. Dodatkowo dzieci mają możliwość porozmawiania z zawodniczkami BKS Profi Credit, które czerpiąc z własnych doświadczeń opowiadają jak ważne jest właściwe zachowanie się w trakcie imprez masowych, takich jak np. mecze siatkarskie.

Liczba najmłodszych, którzy mieli już okazję uczestniczyć w drugiej edycji „Bezpiecznie z Profi Credit”, utwierdza nas w przekonaniu, że decyzja o przeprowadzeniu kolejnej odsłony projektu była słuszna. Naszym podstawowym celem jest budowa świadomości zasad bezpiecznego poruszania się w obrębie drogi wśród najmłodszych, a informacje zwrotne przekazywane przez uczestników naszych spotkań świadczą o tym, że udaje nam się ten cel realizować  – mówi Jarosław Czulak, Dyrektor Działu Marketingu Profi Credit. – Śląskie i małopolskie to jedne w województw z największą liczbą wypadków w skali kraju – każdego dnia dochodzi tu do wypadku drogowego z udziałem dziecka. Dokładamy wszelkich starań by przekazywane na spotkaniach informacje prezentowane były w rzetelny sposób – do współpracy zaprosiliśmy ekspertów, policjantów i przedstawicieli WORD. Zależy nam równie, aby zajęcia opierały się na interakcji i były dla uczniów atrakcyjne – dzięki temu mamy pewność, że przekazywane wiadomości zostaną z nimi na dłużej i wpłynął pozytywnie na ich bezpieczeństwo dodaje.

Półmetkowe spotkanie w ramach drugiej edycji „Bezpiecznie z Profi Credit” odbyło się w Szkole Podstawowej nr 8 w Skoczowie. Najmłodsi z uwagą słuchali ekspertów opowiadających na tematy związane z bezpieczeństwem i właściwym zachowaniem się w trakcie imprez masowych. Wśród prelegentów spotkania w Skoczowie znalazł się Marcin Szarek z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który podkreślał jak ważne są nie tylko informacje przekazywane w trakcie akcji, lecz także materiały – opaski odblaskowe oraz specjalnie opracowane ulotki – które dostają uczniowie na zakończenie każdego spotkania.

Wymiar tej akcji jest bardzo ważny z punktu widzenia najmłodszych czy rodziców. Odblasków nigdy nie będzie za wiele – warto po wyjściu z domu założyć kilka, jeśli mamy taką możliwość. Zapadający szybciej zmrok, mgły, padający deszcz – te wszystkie czynniki sprawiają, że stajemy się mniej bezpieczni w pobliżu drogi. Element odblaskowy zawsze będzie sygnałem dla kierującego pojazdem, by zwolnić i zachować ostrożność. Cieszymy się, że możemy wspólnie edukować dzieci z kolejnych placówek podkreślał Marcin Szarek, z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Tegoroczna edycja „Bezpiecznie z Profi Credit” to już kolejna odsłona projektu. W ramach pierwszej między październikiem 2016 a majem 2017 roku odbyło się 12 spotkań w szkołach podstawowych, w których uczestniczyło łącznie 2,5 tysiąca dzieci z województwa śląskiego. Druga edycja akcji, zainaugurowana w październiku ubiegłego roku, jest obecnie na półmetku. Odbyło się już 10 z 20 zaplanowanych na terenie województw śląskiego i małopolskiego spotkań, w których wzięło udział ponad 2 tysiące dzieci. Tegoroczna odsłona „Bezpiecznie z Profi Credit” zakończy się w maju bieżącego roku.