1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, dentyści z warszawskich gabinetów stomatologicznych bezpłatnie ozdobią zęby dzieci biżuterią z 24-karatowego złota lub kryształów Svarowskiego. Umożliwi ona dzieciom upodobnienie się do zagranicznych gwiazd, wyróżnienie się z tłumu, a co najważniejsze pomoże nauczyć się systematycznej higieny jamy ustnej.

Biżuteria nazębnaObecnie wiele dzieci próbuje na swój sposób wyróżnić się z tłumu. Niestety, często w wyniku ograniczeń finansowych rodzice nie są w stanie zapewnić swojej pociesze wymarzonych przez nią gadżetów. Dzień Dziecka jest doskonałą okazją, aby bez zbędnych kosztów zaskoczyć dziecko
i sprawić mu przyjemność. Biżuteria nazębna to nieinwazyjna metoda na uatrakcyjnienie uśmiechu. Technika, dzięki której przylega ona do zębów jest taka sama jak w przypadku aparatów ortodontycznych. Biżuteria może zostać zdjęta przez dentystę w każdym momencie, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Warto nadmienić, że dzięki sposobowi montażu, szkliwo nie zostaje w żadnym stopniu narażone na uszkodzenie. Bardzo ważną rolą, jaką odgrywają stomatologiczne ozdoby, jest poczucie dziecka o konieczności dbania o nią, co pozytywnie wpływa na higienę jamy ustnej.

Biżuteria przyczepiana do uzębienia dziecka jest doskonałym sposobem na wykształcenie w nim nawyku dbania o higienę jamy ustnej. Pielęgnacja ozdób zachęca młodych do częstszego mycia zębów. Wielu rodziców przyprowadza swoje dzieci do gabinetu właśnie po to, aby poprzez zamontowanie biżuterii, wykształcić u nich nawyki szczotkowania zębów po każdym posiłku. Skutkuje to dużymi oszczędnościami finansowymi na przyszłość, poprzez ograniczenie ryzyka próchnicy, a tym samym leczenia stomatologicznego – mówi dr Przemysław Uliasz, ekspert medyczny kampanii „Lekcja stomatologii”

Akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz do studentów. Otrzymaną za darmo biżuterię będzie można bezpłatnie założyć 1 czerwca w czterech placówkach Prima-Dent
w Warszawie: przy ulicy Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a, oraz Targowej 67/2. Wymagane są wcześniejsze zapisy do konkretnego gabinetu. Rejestracja rusza w czwartek 28 maja.

Adresy i numery telefonów gabinetów:

Prima-Dent ul. Grójecka 77
tel.: 22 822 28 89
Prima-Dent ul. Króżańska 20
tel.: 22 849 99 92
tel.: 22 849 53 67
Prima-Dent ul. Targowa 33a
tel.: 22 618 93 60
tel.: 22 618 95 60
Prima-Dent ul. Targowa 67/2
tel.: 22 619 76 16
tel.: 22 618 31 30