Lubelska spółka technologiczna, Embiq Sp. z o.o., opracowuje na zlecenie Klienta nowatorski system bezpieczeństwa oparty na technologii iBeacons. To narzędzie to Blueanker. Za pomocą aplikacji, łączącej się z odpowiednio zaprogramowanymi beaconami, zapewnia swoim użytkownikom stałą kontrolę nad cennymi przedmiotami, a kiedy potrzebna jest pomoc – alarmuje również inne osoby.

System jest prosty w użyciu. Wystarczy tylko pobrać i uruchomić specjalną, bezpłatną aplikację społecznościową, a rzecz, którą chcemy zabezpieczyć (np. samochód lub rower) – wyposażyć w niewielki beacon. W rezultacie będziemy ostrzegani, gdy tylko ktoś spróbuje ten przedmiot ukraść. Jeśli pomimo tego złodziejowi się powiedzie, to inni użytkownicy aplikacji pomogą nam wyśledzić i odzyskać skradzioną rzecz.

Technologia iBeacons to jedna z naszych specjalizacji. Realizując ten projekt dla firmy Blueanker, mogliśmy więc wykazać się naszym doświadczeniem i wykorzystać sprawdzone, skuteczne rozwiązania. W ten sposób, nowatorski pomysł naszego Klienta, sprawnie przeistoczyliśmy w łatwy w obsłudze, intuicyjny, a zarazem unikatowy na skalę światową i kompleksowo działający system bezpieczeństwa – mówi Alexey Shabalovskiy, CTO w firmie Embiq.

Beacony, dzięki którym Blueanker może działać, to urządzenia emitujące sygnały w technologii BLE (Bluetooth Low Energy). Smartfony, wyposażone w odpowiednie aplikacje, komunikują się z nimi i mogą na przykład alarmować, gdy znajdą się poza zasięgiem danego beacona. W uproszczeniu, to dzięki temu Blueanker potrafi ostrzec swojego użytkownika o próbie kradzieży pojazdu, czy sprzętu.

Co istotne, technologia BLE jest bardzo energooszczędna. Dzięki temu, beacony zaprogramowane do pracy w systemie Blueanker, mogą działać na jednej baterii przez dwa lata, a w odpowiedniej konfiguracji nawet dłużej.

To jednak nie wszystko. – Ważną częścią Blueanker są społecznościowe funkcje aplikacji. Dzięki nim, można na przykład wezwać pomoc. Oprócz tego, aplikacja pozwala wysłać do innych użytkowników informacje o kradzieży danego przedmiotu. Wówczas te osoby będą odbierały na swoim smartfonie powiadomienia, gdy znajdą się w zasięgu beacona zainstalowanego na skradzionej rzeczy. Dzięki temu użytkownicy Blueanker będą pomagali sobie nawzajem w odnajdywaniu i odzyskiwaniu własności – wyjaśnia Alexey Shabalovskiy.

Beacony systemu Blueanker są dostępne w różnych kształtach i formach. Podstawowe wersje doskonale sprawdzą się do zabezpieczenia samochodu, czy roweru. Jednak Blueanker oferuje również beacony, które można zawiesić na obroży pupila albo umieścić przy ubranku dziecka. Z funkcjonalnościami systemu można dokładniej zapoznać się na stronie www.blueanker.com.

 

…………

Embiq sp. z o.o. to lubelska firma IT zatrudniająca kilkudziesięciu pracowników. Realizuje na zlecenie prace badawczo-rozwojowe, skoncentrowane m.in. na obszarze informatyki mobilnej, budowie kompleksowych usług internetowych, serwerów użytkowych oraz sprzętu. Specjalizuje się również w projektach wykorzystujących technologię iBeacons oraz geolokalizację, a także w zadaniach z zakresu obsługi multimediów i telemedycyny. Więcej informacji: www.embiq.com.

………

Kontakt dla mediów:

Agencja Public Relations ROmedia
Izabela Izdebska                                                                
Tel. 693 992 991                                                                                              
e-mail: izabela.izdebska@romedia.info