Jesteśmy zainteresowani współpracą handlową z Rumunią i wejściem na rumuński rynek kapitałowy – mówił podczas konferencji „Investors Day” w Bukareszcie Arkadiusz Bonder, przedstawiciel C.T. Service Sp. z o.o., polskiej firmy dostarczającej narzędzi, środków chemicznych oraz urządzeń specjalistycznych dla przemysłu lotniczego, wojskowego, motoryzacyjnego oraz rynku hotelarskiego. Na zorganizowanym przez rumuńską Giełdę Papierów Wartościowych spotkaniu zaprezentowało się 6 firm, w tym aż 3 z Polski. Celem konferencji było stworzenie platformy współpracy oraz wymiany doświadczeń podmiotów zainteresowanych inwestycjami na rumuńskim rynku kapitałowym.

C.T. Service Sp. z o.o. w Bukareszcie z nowym produktem i usługą
Na konferencji w Bukareszcie firma C.T. Service Sp. z o.o. zaprezentowała swój nowy produkt i połączoną z nim usługę – Technikę Antypoślizgową. Jest to jedna z pięciu na świecie opatentowanych technologii antypoślizgowego zabezpieczenia powierzchni. Na spotkaniu przedstawiciele C.T. Service Sp. z o.o. mieli szansę przybliżyć nową technikę międzynarodowemu audytorium.

Dlaczego Rumunia?
Jak wynika z danych Narodowego Instytutu Statystyki PKB Rumunii w 2014 roku wzrósł
w porównaniu z rokiem 2013 o 2,9 proc. Prognozy na rok 2015 są równie obiecujące. Mimo trudności jakie w ostatnich latach napotyka europejska gospodarka, rumuński rynek kapitałowy jest obecnie w fazie wzrostu. Z dobrej passy jaką może się pochwalić Rumunia coraz częściej korzystają również polskie firmy.
Wystarczy spojrzeć na dane finansowe, żeby zainteresować się inwestycjami w Rumunii. Polsko-rumuńska wymiana handlowa w 2014 roku wyniosła ponad 3,8 mln. euro. Możemy zatem mówić o pond 12-proc. wzroście w porównaniu z tym samym okresem w 2013. Rumunia staje się krajem konkurencyjnym inwestycyjnie, otwartym na kapitał zagraniczny. Dlatego zdecydowaliśmy się na udział w konferencji „Investors Day”. Chcemy rozwijać swoją działalność również poza granicami kraju, a rumuński rynek jest dla nas szansą na drodze do nowych inwestycji – mówi Arkadiusz Bonder z C.T. Service Sp. z o.o.

***

logo
C.T. Service Sp. z o.o. – polska firma dostarczająca narzędzi, środków chemicznych oraz urządzeń specjalistycznych dla przemysłu lotniczego, wojskowego, motoryzacyjnego oraz rynku hotelarskiego. C.T. Service, działając na rynku od przeszło 10 lat, prowadzi zaawansowane badania w dziedzinie krystalografii i technologii antypoślizgowych. Ich wynikiem jest innowacyjna, opatentowana technologia antypoślizgowa ZAP. Firma uzyskała certyfikaty ISO, IQNET, HACCP i PZH.