Dla dzieci ferie to czas odpoczynku od nauki. W tym czasie również wielu rodziców ma okazję oderwać się od pracy zawodowej. Mogą wykorzystać ten czas na leniuchowanie, ale mogą też poszukać bardziej rozwijających zajęć. W czasie gdy dzieci nie muszą się uczyć – ich rodzice mogą uczyć się na odległość!
Wiele osób nie potrafi w spokoju oddawać się odpoczynkowi. Wiecznie zabiegane, nie wyobrażają sobie, że można zapomnieć o całym świecie i zaszyć się w miejscu, do którego nie dochodzi cywilizacja. Zanim wybiorą się na najkrótszy nawet wypad na narty, sprawdzają, czy w hotelu jest zasięg telefonii komórkowej i dostęp do Internetu. A do bagażu podręcznego zabierają przede wszystkim urządzenia zapewniające łączność ze światem – laptop, tablet i smartfon.
Według badań Google polskim internautom coraz trudniej jest obejść się bez dostępu do Internetu. Będąc na urlopie, 47% korzysta z niego codziennie, a 60% przynajmniej raz w tygodniu. 66% internautów surfuje po sieci za pomocą telefonu komórkowego z dostępem do Internetu, 26% korzysta z tabletów. Urząd Komunikacji Elektronicznej twierdzi, że już prawie połowa (44%) polskich użytkowników telefonów komórkowych posiada smartfon. Wartość ta szybko rośnie – w 2011 roku było to tylko 11,7%.
Dzięki smartfonom jesteśmy w stanie nie tylko podtrzymać kontakt ze współpracownikami, ale również korzystać z informacji, rozrywki i wiedzy. – Skoro już tak trudno nam oderwać się od smartfonu, wykorzystajmy go w czasie wypoczynku dla własnego rozwoju – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP. Korzystając z urządzeń mobilnych, można rozpocząć zdalną naukę. Akademia PARP oferuje aż 47 bezpłatnych szkoleń m-learning, dostępnych na urządzeniach przenośnych. To krótkie kursy o tematyce biznesowej Składają się z kilkuminutowych lekcji, zatem można z nich korzystać w przerwach między innymi zajęciami.

M-learning Akademii PARP nie wymaga instalowania dodatkowych aplikacji. Szkolenia przechodzi się w przeglądarce internetowej, zatem osoby korzystające z Internetu za pomocą smartfonów i tabletów będą mogły bez problemu sięgnąć po mobilne szkolenia Akademii PARP. Konieczne jest jedynie połączenie z Internetem.
W szkoleniach m-learning uczestnicy mogą poznać najważniejsze zagadnienia z różnych obszarów wiedzy biznesowej. Zainteresowanych pogłębianiem wiadomości zachęcamy, aby po powrocie z wyjazdu zapisali się na szkolenia e-learning. To dłuższe, przekrojowe kursy, omawiające wyczerpująco problematykę biznesową ‑ mówi Aneta Grzyb-Hejduk.
Na portalu Akademii PARP dostępnych jest 47 szkoleń e-learning i 47 szkoleń m‑learning w pięciu obszarach tematycznych: Marketing i sprzedaż, Zarządzanie strategiczne i operacyjne, Umiejętności menedżerskie i osobiste, Wiedza ogólna i otoczenie biznesu, Zagadnienia finansowe i prawne a także szkolenia dla szkoleniowców. Bezpłatne szkolenia Akademii PARP zostały przygotowane specjalnie dla przedsiębiorców i pracowników polskich małych i średnich firm oraz osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Projekt jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

kontakt: Agnieszka Kucharska
tel. 22 5816 317
email: asz@estakada.pl