W kolorowych czasopismach można trafić na psychozabawy, dzięki którym mamy lepiej poznać samych siebie. Choć traktowane z przymrużeniem oka, skłaniają czasem do głębszej refleksji. Psychozabawy dotyczące kariery i problemów biznesowych można znaleźć na portalu Akademii PARP. Jednak kto spodziewałby się psychozabawy dotyczącej … ochrony danych osobowych?


– W lekkiej formule psychozabawy zadajemy kilka pytań związanych z ważnym obszarem prowadzenia biznesu, jakim jest ochrona danych osobowych. Odpowiedź na te pytania pomoże zorientować się, czy mamy świadomość istnienia tej problematyki w różnych obszarach działania firmy – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP. Może okazać się, że nie zawsze zachowujemy należytą ostrożności, po prostu dlatego, że brakuje nam wiedzy.
Obowiązek ochrony danych osobowych pojawia się nie tylko w sytuacji prowadzenia akcji marketingowych czy w zetknięciu z konsumentami, o których firma zbiera informacje. Przetwarzanie danych osobowych pracowników lub biznesowych kontrahentów również nakłada na firmę określone powinności. Należy je znać i pamiętać o nich także w sytuacjach prowadzenia naboru nowych pracowników, kontaktu z klientem w trakcie lub po sprzedaży czy przy realizacji akcji marketingowych we współpracy z wyspecjalizowanymi firmami.
Psychozabawa „Czy wiesz, jak chronić dane osobowe w Twojej firmie?”, którą można znaleźć w dziale Rozrywka i wiedza Akademii PARP, pozwala sprawdzić, czy mamy podstawową orientację w problematyce ochrony danych osobowych pracowników, kontrahentów, klientów oraz potencjalnych klientów firmy. Jeśli okaże się, że nie udzieliliśmy samych poprawnych odpowiedzi, albo w którymś z obszarów poradziliśmy sobie gorzej niż w innych – pora uzupełnić luki w wiedzy!
Każdego, kto potrzebuje poszerzyć swoją wiedzę w tym obszarze, zapraszamy do szkolenia Akademii PARP „Ochrona danych osobowych w MŚP” – zachęca Aneta Grzyb-Hejduk. Tematyka przedstawiona jest z punktu widzenia małych i średnich firm, w praktyczny, łatwy do przyswojenia sposób. Szkolenie zostało przygotowane w formule e-learning, a zatem można je przejść w dogodnym miejscu i porze, w tempie dostosowanym do indywidualnych możliwości czasowych.
Pod adresem www.akademiaparp.gov.pl znajduje się 46 szkoleń e-learning i 46 szkoleń m-learning. Przedsiębiorcy i pracownicy oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę, korzystając z komputera z dostępem do Internetu. Projekt jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

kontakt: Agnieszka Kucharska
tel. 22 5816 317
email: asz@estakada.pl