Nawet najbardziej atrakcyjny wizualnie dach nie ochroni budynku i jego mieszkańców przed działaniem czynników atmosferycznych, jeżeli nie zostanie prawidłowo uszczelniony. Wybierając produkty dekarskie marki Soudal, skutecznie wyeliminujemy ryzyko przecieków.

Estetyczne walory dachu widoczne są na pierwszy rzut oka. O tym, czy został zbudowany zgodnie z regułami sztuki dekarskiej, zwykle przekonujemy się dopiero podczas testu w postaci np. ulewnego deszczu. Wilgotna plama na suficie, zacieki na ścianach lub zalane pomieszczenie mogą być następstwem zastosowania niskiej jakości materiałów do klejenia i uszczelniania pokryć dachowych. Firma Soudal oferuje niezawodne, gotowe do użycia i łatwe w aplikacji produkty dekarskie, z pomocą których zadbamy o solidne wykonanie dachu.
soudal_dach
Colodach to elastyczna masa poliuretanowa, opracowana z myślą o klejeniu i uszczelnianiu dachówek ceramicznych i betonowych. Stanowi wygodne rozwiązanie w przypadku dachówek wymagających obcięcia ze względu na kształt dachu – skutecznie zastępuje mocowanie zamkiem, klamrą lub zaprawą. Colodach jest obecnie dostępny w czterech kolorach: szarym, czarnym, brązowym i ceglastym.

Z kolei Colozinc, którego formuła opiera się na opatentowanej przez Soudal technologii polimerów SMX, przeznaczony jest do klejenia i uszczelniania blach dachowych. Idealnie sprawdza się również przy montażu i naprawie rynien oraz uszczelnianiu dylatacji dachu. Obydwa kleje-uszczelniacze odznaczają się perfekcyjną przyczepnością do większości podłoży budowlanych, wykazują odporność na działanie wielu chemikaliów i czynników atmosferycznych oraz dają się malować po utwardzeniu spoiny.

Szczelną obróbkę komina czy włazu dachowego wykonamy przy użyciu taśmy Butyband. Jest ona gotowa do natychmiastowego zastosowania, a możliwość wyboru wariantu kolorystycznego (aluminium lub grafit) – ułatwia jej dopasowanie do podłoża pod względem estetycznym.

Soudal proponuje również taśmy przeznaczone do łączenia, uszczelniania i naprawy membran dachowych. Soudatape Facade, Soudatape Flex oraz Soudatape Connect wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością oraz niewrażliwością na wilgoć i duże wahania temperatury. Posiadają warstwę kleju bez rozpuszczalników i są bardzo dobrze przyczepne do typowych powierzchni, z wyjątkiem bitumu i teflonu.

Przeciekający dach to poważny problem, który może skutkować koniecznością przeprowadzenia kosztownego remontu. Dzięki wykorzystaniu materiałów dekarskich firmy Soudal, nie będziemy musieli obawiać się o szczelność pokrycia dachowego i unikniemy niepotrzebnych wydatków.