29 stycznia (piątek) Centrum Handlowe Galeria Gniezno zaprasza dzieci i rodziców na drugą edycję spotkania edukacyjnego z udziałem sympatycznych psów, odbywającą się w ramach ogólnopolskiego projektu „Bezpieczny pies – bezpieczne dziecko”. Celem wydarzenia jest przede wszystkim przekazanie wiedzy najmłodszym, jak budować nić porozumienia z pupilem.

Zajęcia prowadzone są przez szkoleniowców z Polskiego Centrum Dogoterapii, dla których praca                     z czworonogami jest zarówno pasją jak i sposobem na życie. Wykwalifikowani dogoterapeuci poprzez zabawę uczyć będą zasad zachowania bezpiecznego kontaktu z psem; uświadomią, jakie obowiązki niesie ze sobą posiadanie czworonożnego pupila oraz uwrażliwią na pieskie potrzeby. Szkoleniowcom towarzyszyć będą nauczone pracy z dziećmi labradory – Largo i Blues oraz cocker spaniel Bruno.

Spotkanie przeznaczone jest przede wszystkim dla najmłodszych w wieku przedszkolnym i szkolnym, a udział w zajęciach jest bezpłatny. W międzyczasie przy specjalnym stoisku dorośli będą mieli możliwość uzyskania porad związanych ze szkoleniem, żywieniem, wyborem rasy psa czy pielęgnacją pupila.

Po pierwszej edycji widzimy, że jest zapotrzebowanie na tego typu szkolenia, dlatego też zdecydowaliśmy się na zorganizowanie kolejnej. Do udziału w zajęciach zapraszamy także grupy zorganizowane, np. grupy przedszkolne, które mogą umawiać się na konkretną godzinę” – Magdalena Skorniak, Zastępca Dyrektora Galerii Gniezno.

Spotkania w ramach tego programu edukacyjnego odbywały się w miastach w całej Polsce, łącznie ponad 21 tys. dzieci wzięło udział w zajęciach.

Wszyscy mieszkańcy Gniezna, przedszkola oraz szkoły podstawowe, chcący poznać właściwe zasady zachowania się w obecności czworonoga, zaproszeni są do udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji o akcji odnaleźć można na fanpage’u Galerii Handlowej Gniezno na portalu Facebook 2016_gniezno_ferie_z_pupilem_newsletter_v2 fot_galeria_gnieznooraz na www.chgaleriagniezno.pl

Spotkanie odbędzie się w piątek, 29. stycznia, w godzinach od 10:00 do 19:00.

Aby zapisać grupę zorganizowaną, należy wysłać maila na adres: magda@emgrupa.pl