Sylwester zbliża się wielkimi krokami i na pewno wszyscy, nawet ci najbardziej spontaniczni, zaczęli się już zastanawiać nad tym, gdzie i jak spędzą ostatnią noc w roku. Wiele osób na pewno wybiera się na wyjazdy, inne szykują już kreacje na wielkie bale, ale są też tacy – a ich liczba wciąż wzrasta – którzy postanowili wybrać się na domówkę lub urządzić ją we własnym mieszkaniu. Istnieje kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę, aby można było uznać domowego sylwestra za najlepszą imprezę roku.

Miejsce
Domówka – jak sama nazwa wskazuje – jest organizowana w domu. Dlatego przed przyjściem gości należy zatroszczyć się o kilka rzeczy. Przede wszystkim planując imprezę, należy się zastanowić nad tym, ile osób pomieści mieszkanie (zaproszenie 30 osób do kawalerki nie będzie dobrym pomysłem). Co więcej, jeżeli mieszkacie w bloku, warto byłoby pomyśleć również o sąsiadach. Sylwester to jedyna taka noc w roku, jednak, wiedząc, że sąsiedzi mają małe dziecko, a na dole mieszka starsza pani, wypada odwiedzić ich i porozmawiać. Krótka rozmowa o tym, że organizujecie sylwestra i może być głośniej niż zwykle zaoszczędzi wam nieprzyjemności i sprawi, że nie zepsujecie sobie relacji z sąsiadami.
Jedzenie
Odpowiedzialność za organizację spada w największym stopniu na gospodarza. Warto jednak podzielić zadania między wszystkich gości. Dzięki temu nie będziecie musieli spędzać całego wieczoru w kuchni, przygotowując przekąski dla gości. O drobne przekąski – ciastka, chipsy,
sałatki – na pewno warto się zatroszczyć, ale czy przygotowywanie większego posiłku ma sens? – Sylwester organizowany w domu jest idealną okazją do zamówienia czegoś na wynos. Jest to ogromna oszczędność czasu i pewność, że jedzenie będzie smaczne i przyjedzie na czas. Jest też stosunkowo tanie, kiedy koszty rozbijemy na wszystkich uczestników imprezy – wyjaśnia Tomasz Bojanowicz, właściciel restauracji TenSushi, oferującej dowóz sushi na Sylwestra. A co zamówić? Skoro jest to wyjątkowa noc, to może skusicie się na coś bardziej oryginalnego niż pizza i kebab? – Dobrym wyborem na tego typu imprezę jest właśnie sushi. Jest sycące, ale lekkie. Jest również podzielone na małe części, co zdecydowanie ułatwia jedzenie go w grupie. Warto jednak zamówić je wcześniej i nie zostawiać tego na ostatnia chwilę, daje to pewność, że przyjedzie w odpowiednim czasie – dodaje Tomasz Bojanowicz.
Tematyka
Kiedy mamy już gdzie się bawić i co jeść, warto pomyśleć o atrakcjach, które sprawią, że zabawa do białego rana będzie czystą przyjemnością. Jeżeli zapraszacie osoby, które dobrze znacie i wiecie, że lubią niestandardowe imprezy, możecie ustalić temat zabawy. Doskonałym wyborem będą wiecznie młode lata osiemdziesiąte lub impreza na hollywoodzkim czerwonym dywanie. Do tematu powinniście dopasować wystrój mieszkania oraz kolorystykę. Im więcej elementów spójnych z motywem przewodnim, tym lepiej wczujecie się w role, a sylwester będzie bardziej udany. Oczywiście nie możecie zapomnieć o strojach! Jeżeli jednak nie czujecie, że wszyscy goście odnajdą się na imprezie tematycznej, zadbajcie o to, aby zaproszeni znajomi się nie nudzili – możecie grać w planszówki, kalambury i inne gry, które kiedyś uznawane za niemodne i dziecinne, teraz wracają do łask.
Sylwester to jedyna taka impreza w roku, a przygotowując się do niej odpowiednio, możecie zaskoczyć znajomych i sprawić, że zostanie w ich pamięci na długo.