Latem przydomowy ogród staje się miejscem wypoczynku i spożywania wspólnych, rodzinnych posiłków. Dzięki wygodnemu kompletowi mebli, miło spędzimy w nim nasz wolny czas. Najpopularniejsze są meble drewniane. Krzesła i stoły regularnie konserwowane oraz zabezpieczane przed wpływem czynników atmosferycznych będą się świetnie prezentować przez długie lata. Do ich ochrony najlepiej zastosować lakierobejcę oraz impregnat gruntujący do drewna.

Drewniane meble znakomicie sprawdzają się w ogrodzie. Mogą  być wykonane z rodzimych gatunków drzew lub z drewna egzotycznego. Dużą popularność zawdzięczają wygodzie użytkowania, a także stosunkowo wysokiej trwałości. Drewno jest materiałem pochodzenia naturalnego, dlatego doskonale komponuje się z otoczeniem zieleni, kamieniem, szkłem czy metalem. Drewniane meble znajdą zastosowanie również w altanach, na tarasie czy patio. Decydując się na zakup tego typu mebli możemy być pewni, że będą stanowić piękny i zarazem funkcjonalny element naszego ogrodu.

Drewniane meble należy poddawać regularnej konserwacji. Nieustannie narażone na działanie czynników atmosferycznych, wymagają systematycznej pielęgnacji i zabezpieczenia przed ich niekorzystnym działaniem.

Aby drewniane meble służyły nam jak najdłużej, należy odpowiednio zadbać o ich ochronę. Doskonale do tego nadaje się lakierobejca do drewna. Produkt skutecznie zabezpiecza drewno przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych – wodą, wilgocią, czy promieniami UV. Dodatkowo powierzchnie pokryte preparatem cechuje duża odporność na uszkodzenia mechaniczne takie jak zadrapania i zarysowania. Najlepsze lakierobejce są w stanie zapewnić meblom aż 5 lat aktywnej ochrony. – mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny Altax.

Zanim przejdziemy do aplikacji lakierobejcy należy odpowiednio przygotować drewniane krzesła czy stoły. Przed rozprowadzeniem preparatu trzeba pamiętać o dokładnym oczyszczeniu powierzchni. Chcąc dodatkowo wzmocnić ochronę mebli, powinniśmy uprzednio pokryć je warstwą impregnatu gruntującego, który zabezpieczy przed biokorozją, grzybami pleśniowymi i atakiem szkodników.

Jeśli poświęcimy meblom nieco uwagi, przez lata będziemy mogli się cieszyć ich użytkowaniem. To jak długo nam posłużą, zależy jednak nie tylko od sposobu ich zabezpieczenia, ale także odpowiedniego przechowywania. Dlatego po zakończeniu sezonu poszukajmy odpowiedniego miejsca np. garażu do ich magazynowania.