Choć zdaniem uczniów wakacje mogłyby trwać wiecznie, rodzice już teraz przygotowują się do sezonu szkolnego. Jeżeli na liście zakupów znajduje się drukarka, warto wybrać taką, której parametry będą odpowiadać potrzebom młodego człowieka. Wydajność, rozmiar i dodatkowe funkcje – to trzy aspekty na które warto zwrócić uwagę.

Czarno-biała czy kolorowa?

Wypracowanie, prezentacja, materiały potrzebne do nauki – uczeń w roku szkolnym drukuje dużo i potrzebuje sprzętu, który będzie efektywny, a jednocześnie jego niewielkie rozmiary wpasują się idealnie w uczniowski pokój. Przydatna będzie także obsługa sieci Wi-Fi, umożliwiająca drukowanie z dowolnego miejsca w domu. Dodając do tego wydajny i szybki druk dwustronny, pozwalający uczniom zaoszczędzić czas i papier, a rodzicom pieniądze, mamy rozwiązanie szyte na miarę polskiego ucznia. Te wszystkie funkcjonalności łączy w sobie Phaser 3320, kompaktowa drukarka monochromatyczna firmy Xerox, która w obowiązującej do końca roku promocji objęta jest przedłużoną, czteroletnią gwarancją. Z kolei tym uczniom, którym zależy na kolorowych drukach dobrej jakości, firma proponuje najmniejszą w swojej klasie kolorową drukarkę Phaser 6020, która zapewnia udoskonaloną jakość obrazu w rozdzielczości 1 200 x 2 400 dpi.

 

Dla ucznia… i rodzica

 

Długa kolejka do punktu ksero w szkole? To naprawdę częsty widok, dlatego dobrym rozwiązaniem jest posiadanie w domu urządzenia wielofunkcyjnego, które nie tylko wydrukuje, ale także zeskanuje i skopiuje potrzebne materiały edukacyjne. Zapewne z takiego sprzętu często będą korzystać także rodzice. Nie musimy obawiać się kombajnów, które zajmą cenną przestrzeń w pokoju dziecka. Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne, takie jak WorkCentre 3025 (monochromatyczne) czy WorkCentre 6025 (kolorowe) marki Xerox, zostały zaprojektowane tak, aby w niewielkim sprzęcie zmieścić wszystkie najważniejsze funkcjonalności dostępne w swojej klasie. Warto wspomnieć także o dodatkowej funkcji Scan to PC Desktop, w którą wyposażone jest urządzenie WorkCentre 6025. Umożliwia ona skanowanie do edytowalnych dokumentów np. MS Word czy Exel, co zdecydowanie przyspieszy pracę uczniów, którzy często korzystają z materiałów od kolegów czy nauczycieli. Dzięki Scan to PC Desktop będą oni mogli je zmieniać według własnych potrzeb bez nużącego przepisywania. Tę funkcjonalność docenią też rodzice, wykorzystując ją zarówno do spraw prywatnych, jak i służbowych.