Kwiecień to miesiąc, w którym porządki przedświąteczne wrą pełną parą. To także miesiąc, który  za sprawą LEIFHEIT otrzymał w „kalendarzu świąt nietypowych” nowe wydarzenie – Dzień Czystych Okien. Tego dnia każdy dom i każde mieszkanie mogą celebrować nowe święto nieskazitelnie czystymi  oknami. 

Do tej pory krystalicznie czyste okna były nie lada wyzwaniem. Niejedna perfekcyjna Pani domu i niejeden pomysłowy Pan domu mieli swoje sekretne sposoby na to, by okna lśniły bez smug. Stosowano  namaczanie wodą, wodą z detergentami, mycie octem, psikanie, wycieranie, ściąganie wody  czy polerowanie. Wszystkim im LEIFHEIT pośpieszył z pomocą oferując jedyne w swoim rodzaju proste  i skuteczne urządzenie – WINDOW VACUUM – odkurzacz do okien. Teraz wystarczy zmoczyć okno myjką nasączoną wodą z płynem, docisnąć odkurzacz i pięknie, bez najmniejszej smugi wyczyścić okno  do sucha, delektując się jego lśniącą powierzchnią.

Od dziś, co roku, na tydzień przed Wielką Sobotą obchodzić będziemy Dzień Czystych Okien.  W roku bieżącym dzień ten wypada 12 kwietnia.   Inicjatywa ma na celu propagowanie idei czystych okien, dzięki którym Polacy stają się jeszcze bardziej otwarci na świat. Ma ona wymiar nie tylko realny w postaci czystych okien, którymi cieszą się i właściciele i ich sąsiedzi, ale także symboliczny. Poprzez Dzień Czystych okien uwypuklamy najlepsze cechy  Polaków, pokazujemy, że jesteśmy otwarci, mamy szerokie horyzonty, a uśmiechając się do słońca  poprzez nieskazitelnie czyste szyby udowadniamy, jak jesteśmy optymistycznie nastawieni do świata.