Określane bywają jako duże owieczki lub żywe maskotki. Lubią towarzystwo dzieci i dorosłych. Choć są mało znane, wszędzie gdzie się pojawiają, wzbudzają zainteresowanie. Alpaki, bo o nich mowa, choć w Polsce pojawiły się stosunkowo niedawno, ich popularność rośnie. Obcowanie z nimi ma pozytywny wpływ na zdrowie, dlatego terapie z ich udziałem działają cuda, o czym coraz częściej się słyszy i mówi. 14 stycznia 2017 roku będzie możliwość spotkania
z alpakami, podczas Dnia Otwartego Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży KOPARKA, pierwszego miejsca w Warszawie, które oferuje alpakoterapię.


Alpakoterapia w Polsce dopiero od niedawna praktykowana jest jako dziedzina zooterapii, dlatego tak nieliczna grupa osób zdaje sobie sprawę z jej pozytywnych wpływów na samopoczucie i rozwój. Jednym z nielicznych ośrodków w Polsce, pierwszym w Warszawie, gdzie można spotkać alpaki jest Ośrodek Psychoterapii Dzieci i Młodzieży KOPARKA. W ośrodku prowadzone są specjalne zajęcia dla dzieci, ale również i dorosłych, podczas których uczestnicy uczą się jak obcować z alpakami, mogą je nakarmić oraz pogłaskać, a także pójść z nimi na spacer. Już 14 stycznia 2017 roku odbędzie się Dzień Otwarty, podczas którego będzie można zasięgnąć porady psychologa oraz zobaczyć na żywo alpaki, przy okazji sprawdzając i potwierdzając jak bardzo są sympatyczne.
Więcej informacji o Dniu Otwartym na stronie:
https://www.facebook.com/events/142456106247249/