21.02.2017

Zespół ekspertów z warszawskiego biura Taylor Wessing, pod kierownictwem Dr Eweliny Stobieckiej, przygotował obszerną publikację w języku niemieckim przedstawiającą polskie prawo umów, wydaną przez prestiżowe wydawnictwo specjalistyczne Linde Verlag.

Kompendium dotyczy polskiego prawa umów, którego zamierzeniem jest nakreślenie ram tego prawa piórem prawników praktyków oraz wskazanie aktualnego stanu doktryny prawniczej. W opracowaniu przytoczone zostały fragmenty wypowiedzi doktryny i orzecznictwa polskiego Sądu Najwyższego.

W zespole autorów z kancelarii Taylor Wessing znaleźli się: Dr Ewelina Stobiecka, Przemysław Walasek, Krystian Stanasiuk, Sylwester Żydowicz Paulina Cieślak, Marcin Przybysz oraz Katarzyna Kochanowska.

Publikacja napisana została przez prawników-praktyków, działających w otoczeniu międzynarodowym, dzięki temu wyróżnia się pragmatycznym ujęciem tematu tak, aby umożliwić czytelnikowi dokonanie własnej analizy prawno-porównawczej, niewątpliwie istotnej w przypadku praktyków lub też teoretyków innych reżimów prawnych.

Autorzy opracowania bazując na własnych doświadczeniach zawodowych oraz wiedzy wynikającej ze studiów prawniczych odbywanych także za granicą, starali się tak przedstawiać opracowywane przez siebie bloki tematyczne, aby uwypuklić cechy charakterystyczne dla polskiego systemu prawnego.

Dzięki przyjętej metodzie opracowania, książka adresowana jest zarówno do prawników praktyków,
jak i akademików zajmujących się studiami prawno-porównawczymi.

Przygotowana przez ekspertów Taylor Wessing w Warszawie publikacja jest częścią serii wydawniczej prawa umów różnych reżimów prawnych w Europie i na świecie.

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Gąsowska, Agencja INFINITY

Tel.: +48 793 41 00 08,
E-Mail: ola@agencja-infinity.pl


O Taylor Wessing:

Taylor Wessing jest międzynarodową kancelarią oferującą pełen zakres usług prawnych. Nasz zespół liczący ponad 1200 prawników pomaga klientom z najbardziej dynamicznych branż. W doradztwie świadczonym na rzecz klientów, kierujemy się innowacyjnym podejściem do ich spraw biznesowych, które pomaga im osiągnąć sukces . Wspieramy klientów wszędzie tam, gdzie chcą rozwijać swój biznes. Nasze 33* biura w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji oraz nasze dwie filie w USA łączą ugruntowaną wiedzę o lokalnych uwarunkowaniach w zakresie handlu, przemysłu i kultury z międzynarodowym doświadczeniem w zakresie prawnej obsługi organizacji biznesowych, w celu zapewnienia proaktywnych, zintegrowanych rozwiązań dla naszych klientów.
* w tym nasze stowarzyszone biura w Indonezji, Arabii Saudyjskiej i Korei Południowej