Po upalnym, letnim dniu chłodny prysznic daje chwilę ukojenia i relaksu. Niejednokrotnie ten moment może stać się irytujący, gdy po raz kolejny trzeba poświęcić czas na regulowanie temperatury wody, aby nie była zbyt ciepła lub za zimna. Sposobem na wyeliminowanie tego problemu może być zamontowanie baterii termostatycznej. Monika Stolarczyk, ekspert firmy Invena, wyjaśnia, jakie jeszcze zalety ma ten rodzaj armatury.

Komfort kąpieli

Bateria termostatyczna to komfortowe i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu długie prysznice i kąpiele stają się prawdziwą przyjemnością. „Baterie termostatyczne, inaczej niż klasyczna armatura, są wyposażone w mieszacze termostatyczne, które gwarantują stałą, dostosowaną do naszych upodobań temperaturę wody”, tłumaczy Monika Stolarczyk, ekspert firmy Invena. „W odróżnieniu od popularnych produktów z osobnymi pokrętłami ciepłej i zimnej wody pozwalają na jednorazowe ustawienie optymalnej temperatury. Dzięki czemu możemy z łatwością, za pomocą jednego pokrętła, regulować siłę strumienia, nie martwiąc się, że będzie on lodowaty lub zbyt gorący. Takie udogodnienie sprawia, że korzystanie z prysznica staje się znacznie wygodniejsze, a sama kąpiel przebiega znacznie szybciej”, dodaje specjalistka.

Oszczędność wody, czasu i pieniędzy

Bateria termostatyczna jest zwykle nieco droższa w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami. Mimo to coraz częściej zastępuje klasyczne rozwiązania z osobnymi pokrętłami ciepłej i zimnej wody. „Rosnąca popularność baterii termostatycznych wynika przede wszystkim z możliwości zmniejszenia zużycia wody nawet o 40%. Dzięki nim jesteśmy w stanie bardzo szybko ustawić optymalną dla nas temperaturę strumienia. Ponadto raz wybrana pozostaje niezmienna, dopóki sami jej nie przestawimy, a zatem nie musimy jej regulować za każdym razem, gdy wchodzimy pod prysznic. Tym samym nie tylko oszczędzamy czas poświęcony na poranny prysznic, ale też istotnie ograniczamy zużycie wody, co z kolei przekłada się na obniżenie rachunków”, tłumaczy ekspert firmy Invena.

Bezpieczeństwo domowników

Bateria termostatyczna to jednak nie tylko przyjemność kąpieli i znaczna oszczędność, ale też gwarancja bezpiecznego korzystania z armatury. Wiele osób decyduje się na baterię termostatyczną z troski o najmłodszych. Instalując urządzenie, dzięki stałej temperaturze wody można uniknąć poparzenia dziecka gorącym strumieniem wody. „Wiele modeli baterii termostatycznych wyposażonych jest w regulator temperatury z możliwością blokady wypływu gorącej wody. Jest to dodatkowa funkcja gwarantująca komfort oraz bezpieczeństwo maluchów. Rozwiązanie to znajdziemy choćby w baterii termostatycznej Imola Exe marki Invena”– dodaje Monika Stolarczyk.

Więcej informacji na temat produktów firmy Invena znaleźć można na stronie www.baterielazienkowe.pl