Wiele osób obstawia liczby w grach losowych, licząc na szybkie wzbogacenie i poprawę warunków finansowych. Jednym ze sposobów jest wykupienie zakładów w totolotku. To najpopularniejsza gra liczbowa w naszym kraju.

Kto gra najczęściej

totolotek onlineNajwyższa do tej pory wygrana w Totalizatorze Sportowym wyniosła ponad 33 miliony złotych. Z badań wynika, że z możliwości gry korzysta co drugi dorosły Polak. Większość grających deklaruje, że swoją potencjalną wygraną przeznaczyliby na zakup samochodu, mieszkania lub podróż dookoła świata. Rocznie na gry tego typu Polacy przeznaczają około 3,5 miliarda złotych. Najbardziej aktywni gracze znajdują się w przedziale wiekowym 25-54 lat. Statystyczny gracz ma wykształcenie średnie oraz wyższe (łącznie 61 procent). Najwięcej graczy jest w miastach, ale jest to przede wszystkim związane z dostępnością kolektur. Mieszkańcy małych wsi mogą skorzystać ze zdalnego wysyłania kuponów, ponieważ od niedawna dostępny jest również totolotek online. W przeciągu trzech ostatnich lat przybyło w Polsce aż 29 milionerów – wszystko za sprawą gier liczbowych.

Rekordowe wygrane

Największa wygrana w historii totalizatora padła w 2017 roku i wyniosła blisko 37 milionów złotych. Ale to nie koniec szczęśliwych skreśleń – do 2012 roku pierwszeństwo należało do „szóstki”, która dała ponad 30 milionów złotych. Zaraz po nim, w tym samym roku, wzbogacił się następny multimilioner z Bolimowa, zgarniając ponad 29 milionów złotych. W tamtym okresie totolotek online jeszcze nie był dostępny. Przewiduje się, że wprowadzenie tej usługi zwiększy ilość systematycznie grających, co z kolei wpłynie na większe zyski ze sprzedaży zakładów. Oznacza to, że być może za jakiś czas może paść kolejny rekord wygranej.

Jak można się wzbogacić

Jednym ze sposobów jest zagranie w Lotto, czyli w grę polegającą na trafnym wytypowaniu minimum sześciu liczb. Zakłady można wysyłać za pomocą systemu totolotek online, który umożliwia grę zdalną, czyli w każdym miejscu, w którym nie mamy dostępu do tradycyjnej kolektury.