„Są wiadomości, które powinny dotrzeć do najdalszych krańców globu” – takie motto obrali sobie Bruno oraz Willy Garcia, załoga łodzi sponsorowanej przez Fundację We Are Water.

Fundacja Barcelona Oceanic Navigation (FNOB) oraz Fundacja We We Are Water osiągnęły porozumienie w zakresie współpracy podczas kolejnej edycji Barcelona World Race. Powołana z ramienia marki Roca organizacja, została sponsorem łodzi sterowanej przez BrunoWilly’ego Garcia. Celem żeglarzy jest nie tylko jak najlepszy wynik, ale przede wszystkim podnoszenie świadomości na temat problemu niedoboru wody oraz fatalnych warunków sanitarnych na świecie.

W historii regat to już druga kooperacja tych dwóch fundacji. Za pierwszym razem We Are Water wspierała w zmaganiach załogę w składzie Jaume Mumbrú oraz Cali Sanmartí.

Cieszymy się, że ponownie będą nam towarzyszyć niesamowite emocje związane z przygodą, jaką są regaty dokoła świata. W ciągu czterech lat, które upłynęły od naszego pierwszego udziału w wyścigu, jako fundacja pracowaliśmy w różnych miejscach świata, realizując ponad 20 projektów nastawionych na pomoc potrzebującym. Wiemy, jak ważne jest uwrażliwianie ludzi na problemy związane z niedoborem wody na świecie. Jesteśmy przekonani, że Bruno i Willy Garcia pomogą nam, a przesłanie solidarności dotrze do najdalszych zakątków globu – podkreśla Xavier Torras, dyrektor fundacji We Are Water.

Dla mnie i mojego młodszego brata Willy’ego ten wyścig to szansa na spełnienie marzenia o opłynięciu całej kuli ziemskiej. Podczas wyścigów będzie towarzyszyć nam ważny postulat sprawiedliwej dystrybucji wody na świecie – swój entuzjazm wyraził członek załogi, Bruno Garcia, z zawodu kardiolog.

Zawody Barcelona World Race 2014/2015 wystartowały 31 grudnia. Bruno i Willy będą rywalizować na łodzi IMOCA 60 We Are Water.