Konto Getin UP znalazło się na pierwszym miejscu rankingu najlepszych rachunków osobistych przygotowanego przez Bankier.pl. Wysoka pozycja w zestawieniu to zasługa atrakcyjnych warunków prowadzenia konta oraz dodatkowych korzyści dla aktywnych użytkowników. Drugim najwyżej ocenianym w klasyfikacji rachunkiem było Konto Perfekcyjne oferowane przez Getin Online.

O pozycji w rankingu portalu Bankier.pl decydował łączny zysk miesięczny dla posiadacza konta. Analizowano zarówno ponoszone koszty (za prowadzenie, kartę debetową, przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów), jak również dodatkowe korzyści wynikające z akcji promocyjnych czy też moneyback. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazło się Konto Getin UP – prosty w obsłudze, praktyczny i nowoczesny rachunek osobisty. Jego otwarcie jest darmowe, Klienci nie płacą również za przelewy internetowe. Jednocześnie wszyscy posiadacze rachunku zyskują dostęp do bankowości internetowej, alternatywnych przelewów przez Facebooka, mail lub SMS, Konta Oszczędnościowego Skarbonka oraz mobilnej aplikacji bankowej.

Posiadacze Konta Getin UP mogą również korzystać z licznych promocji oraz akcji specjalnych. Obecnie aktywni użytkownicy, którzy w ciągu miesiąca zrealizują przynajmniej 5 dowolnych płatności wydaną do konta kartą, otrzymują nagrodę w wysokości 50 zł. Okres uczestnictwa w promocji trwa przez sześć miesięcy, więc łącznie można uzyskać nawet 300 zł.

Ranking najlepszych kont osobistych Bankier.pl został przygotowany dla określonego typu klienta. Jako model wybrano osobę młodą, po studiach, pracującą na etacie z minimalnym wynagrodzeniem (przyjęto w zaokrągleniu 1300 zł netto). 300 zł z tej kwoty przeznacza ona na płatności bezgotówkowe (200 zł na zakupy w marketach i 100 zł na rozrywkę). Dodatkowo 200 zł miesięcznie wypłaca z bankomatu swojego banku i 100 zł z bankomatów obcych. Dokonuje 2 przelewów bankowych i minimum 6 transakcji kartą w ciągu miesiąca.

Szczegóły dotyczące rankingu są dostępne tutaj. Więcej informacji na temat Konta Getin UP można znaleźć na stronie www.getinup.pl