Kolejna edycja charytatywnego Biegu Fair Play organizowanego przez Getin Noble Bank zakończyła się sukcesem. Tegoroczne wydarzenie, które odbyło się w drugiej połowie czerwca na terenie Lasu Młocińskiego w Warszawie, przyciągnęło ponad 1400 pracowników i ich przyjaciół. W biegu głównym wystartowało ponad 400 uczestników, którzy pokonując łącznie ponad 2000 kilometrów zebrali pieniądze na rehabilitację 2-letniego Kubusia – dziecka jednego z pracowników Getin Noble Banku. W tym roku po raz kolejny wsparcie akcji zapewniła Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich.

Piknik Fair Play to coroczna impreza, której najważniejszą częścią jest bieg na 5 km. Za udział każdego uczestnika, który pokonał ten dystans w ciągu 50 minut, Zarząd Banku przekazał 15 PLN na cele rehabilitacyjne dla tegorocznego beneficjenta – Kubusia. Chłopiec urodził się jako wcześniak z dziecięcym porażeniem mózgowym i na co dzień zmaga się z wieloma konsekwencjami choroby. Odpowiednie leki oraz intensywna rehabilitacja mogą doprowadzić do pełnej samodzielności w przyszłości – jednak, wszystkie te działania są bardzo kosztowne. Pomimo przeciwności losu Kubuś jest pogodnym i uśmiechniętym chłopcem.

– Po raz kolejny udowodniliśmy, że zespół Getin Noble Banku tworzą ludzie o wielkich sercach, a sportowa rywalizacja może przyczynić się do osiągnięcia szczytnego celu. Getin Noble Bank od wielu lat prowadzi działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, a Bieg Fair Play jest jedną z naszych ważniejszych inicjatyw. Co roku wspieramy potrzebującą osobę z najbliższego otoczenia pracowników Banku. Mamy nadzieję, że zebrana wspólnie kwota pomoże Kubusiowi dojść do pełni sił. Dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu za zaangażowanie – mówi Marta Chmielewska, Dyrektor Wydziału Komunikacji Wewnętrznej Getin Noble Bank.

Zanim padł strzał na linii startu, o dobrą kondycję uczestników zadbała Marta Keller. Trenerka zapewniła nie tylko profesjonalną rozgrzewkę przed biegiem, ale również poprowadziła regularne treningi przygotowujące. Uczestnicy zostali nagrodzeni w ogólnej klasyfikacji kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach pracowników Banku. Przed biegiem głównym odbył się także bieg dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych.

Bieg Fair Play to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również miło spędzony czas na pikniku rodzinnym. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dla najmłodszych – dmuchane zamki, przedstawienie teatrzyku, warsztaty gry na bębnach oraz występ zespołu Ritmo Bloco to niektóre z nich. Po biegu uczestnicy mogli skorzystać z masaży wykonywanych przez profesjonalnych fizjoterapeutów oraz odpocząć w strefie chilloutu.

Bank cyklicznie realizuje szereg działań z zakresu CSR pod hasłem „Pomagam z GNB”. W tym roku już po raz ósmy została przeprowadzona akcja honorowego krwiodawstwa Getin Crew. Zbiórka krwi odbyła się w trzech centralach Banku: w Katowicach, Warszawie i we Wrocławiu. To inicjatywa pracowników, którzy chętnie angażują się w akcje o charakterze społecznym. Getin Noble Bank organizuje także coroczną Wielkanocną Zbiórkę Żywności i Produktów Długoterminowych oraz konkurs plastyczny dla dzieci pracowników Banku.
W tym roku kartki wielkanocne zgłoszone w ramach konkursu przekazane zostały do hospicjów, domów dziecka i innych ośrodków pomocy dla dzieci. Jeszcze w tym roku Bank planuje realizację m.in. kolejnej edycji akcji KOCOPAKA dla zwierzaka oraz akcji Zostań Św. Mikołajem, w ramach której przeprowadzi zbiórkę prezentów świątecznych dla potrzebujących dzieci.

Więcej informacji na temat Biegu Fair Play: www.biegfairplay.pl