Samoobsługowy oddział Getin Banku zdobył tytuł „Innowacji miesiąca” w międzynarodowym konkursie Distribution and Marketing Innovation Awards. Nagrody przyznawane są przez EFMA i Accenture projektom wyróżniającym się na światowym rynku usług finansowych.

Getin Point to pierwszy w Polsce i drugi w Europie innowacyjny samoobsługowy oddział bankowy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii wideo pozwala on skorzystać z szerokiej oferty usług, zarezerwowanych do tej pory wyłącznie dla tradycyjnych placówek bankowych lub bankowości elektronicznej. Za pośrednictwem Getin Point można m.in. założyć rachunek osobisty, a także wyrobić i od razu odebrać przypisaną do konta kartę płatniczą. Oddziały wyposażone są m.in. w ekran dotykowy, czytnik biometrii Finger Vein, skaner dowodu osobistego i drukarkę kart, dzięki którym korzystanie z samoobsługowego oddziału jest zbliżone do wizyty w tradycyjnej placówce.

Jest to kolejne innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez nas na polski rynek. W zeszłym roku, jako pierwsi na świecie zaoferowaliśmy Klientom kartę MasterCard Display z wyświetlaczem pokazującym stan konta. W tym roku uruchomiliśmy placówki samoobsługowe, które ułatwiają dostęp do naszych usług, nie tylko poprzez zaawansowane rozwiązania technologiczne, ale również dlatego, że są czynne dużo dłużej niż tradycyjne oddziały. W ten sposób konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju opartą na nowoczesnych, a przez to prostych i praktycznych usługach finansowych – mówi Maciej Szczechura, Członek Zarządu Getin Noble Bank.

Distribution and Marketing Innovation Awards to wspólna inicjatywa europejskiego stowarzyszenia instytucji finansowych EFMA i firmy konsultingowej Accenture. Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej innowacyjnych projektów w branży detalicznych usług finansowych z całego świata. Getin Point otrzymał nie tylko tytuł „Innowacji sierpnia”, ale także został nominowany do nagrody głównej w kategorii „Najlepszy nowy produkt lub usługa 2014 roku”,której wyniki zostaną ogłoszone w październiku br.  Informacje o konkursie dostępne są na stronie www.efma.com/Innovations/.

Samoobsługowe oddziały Getin Point działają już w pięciu polskich miastach: w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Gdańsku i Katowicach. Więcej informacji na temat nowoczesnych placówek Getin Banku można znaleźć tutaj.