Wybór odpowiedniego gniazda może przyprawić o zawrót głowy. I to niezależnie od tego, czy jego docelowym przeznaczeniem jest domowe zacisze czy mieszkanie klienta. Przykłada się wagę do aspektów technicznych, ale coraz częściej równie ważne są kwestie wizualne. Gniazdo podwójne do systemu ramkowego z serii Asfora od Schneider Electric właśnie zostało udostępnione w czterech nowych wersjach kolorystycznych.

Aluminium, stalowy, brązowy i antracytowy to nowe kolory gniazda podwójnego do systemu ramkowego z serii Asfora, które pojawiły się w ofercie we wrześniu. Sam produkt zadebiutował na rynku w maju. Został wówczas udostępniony w dwóch wersjach kolorystycznych: białej oraz kremowej – i od początku zwrócił na siebie uwagę specjalistów. Teraz odświeżone kolory gniazd podwójnych do systemu ramkowego gwarantują jeszcze lepsze możliwości dopasowania do różnorodnych stylizacji kolorystycznych.

Istotny jest jednak tutaj nie tylko szeroki wachlarz kolorów, ale też i to, że produkt z serii Asfora jest odpowiedzią na problem, którego polskie domy doświadczają coraz częściej w ostatnich latach. W dobie coraz większej liczby urządzeń, a co za tym idzie także kabli, tego typu rozwiązania są coraz częściej potrzebne – na tyle, że stają się powoli standardem.

Gniazdo podwójne do systemu ramkowego z serii Asfora jest oparte na sprawdzonych rozwiązaniach, wykorzystywanych na rynku od wielu lat w seriach Sedna czy Merten – tłumaczy Anna Nowak-Jaworska, Vice Prezes Pionu Budynków, MEE Cluster w Schneider Electric. – Co więcej, jest ono produkowane w polskiej fabryce – w Eldzie w Szczecinku, która posiada tradycje sięgające lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jakość produktów pochodzących z tej fabryki, jest ceniona od wielu lat nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Seria Asfora składa się z łączników i gniazd o szerokiej funkcjonalności oraz eleganckim kształcie. Proces montażu produktów charakteryzuje prostota: dzięki przejrzystym oznaczeniom i schematom połączeń minimalizowane jest ryzyko błędnej instalacji połączeń. Instalację i deinstalację gniazda podwójnego do systemu ramkowego ułatwiają też dźwignie zacisków bezgwintowych. Umieszczenie zacisków śrubowych w jednej linii umożliwia dokładniejsze ułożenie przewodów i przycięcie ich na tę samą długość za jednym zamachem. To kolejne ułatwienie, dzięki któremu przewody nie prężą się podczas montowania gniazda w puszce.

Prostota instalacji nie oznacza jednak rezygnacji z bezpieczeństwa produktu. Gniazdo podwójne do systemu ramkowego, tak jak wszystkie przedmioty z serii Asfora, zostało wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi standardami oraz normami potwierdzonymi stosownym certyfikatem. Materiały wykorzystane podczas produkcji charakteryzują się wysoką trwałością. W przypadku gniazda podwójnego do systemu ramkowego to właśnie wysoka jakość materiałów zapewnia odporność na promieniowanie ultrafioletowe, co z kolei gwarantuje trwalszy kolor i chroni przed odbarwianiem się gniazda. Dla bezpieczeństwa produktu istotny jest też fakt, że wejścia kablowe wyprofilowano tak, aby ułatwić ułożenie przewodu w zacisku, jednocześnie umieszczając odsłoniętą część przewodu pod warstwą izolacyjną.

Gniazdo podwójne do systemu ramkowego można zainstalować w ramkach wielokrotnych. Jakość mechanizmu wykorzystującego rozwiązania stosowane od wielu lat w gniazdach innych serii marki Schneider Electric gwarantuje, że prawidłowo zamontowany produkt będzie służył przez długi czas.

że prawidłowo zamontowany produkt będzie służył przez długi czas.