kolekcja_gresow_porcelanowych_norr_libet_ceramic_aranz

Naturalne skały, takie jak marmur, piaskowiec czy granit, imponują szlachetnym obliczem i ponadczasową elegancją. Inspirują również projektantów do tworzenia wyjątkowych materiałów wykończeniowych – wytrzymałych, stylowych i niezwykle uniwersalnych, takich jak innowacyjny gres porcelanowy EVO_2/E™ z linii Libet Ceramic. Wykonane z niego płyty nie tylko cechują się trwałością prawdziwych bloków skalnych, ale również doskonale odwzorowują ich wygląd i fakturę.

Wykorzystanie kamienia wewnątrz i na zewnątrz budynku to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów aranżacyjnych. Wielość faktur, kolorów i form pozwala na tworzenie z niego niezwykle oryginalnych powierzchni, a wytrzymałość materiału gwarantuje ich trwałość i nienaganny wygląd przez wiele lat. Problem pojawia się wówczas, gdy chcemy połączyć ze sobą kilka różnych skał, odmiennych pod względem twardości, struktury mineralnej i możliwości obróbki lub też podoba nam się materiał, który nie nadaje się do zastosowania w wybranym przez nas miejscu, np. na podjeździe garażowym czy wokół basenu. Okazuje się, że nawet w takich sytuacjach nie trzeba rezygnować z wybranej przez siebie koncepcji. Wystarczy wybrać innowacyjny gres porcelanowy z oferty firmy Libet, który stanowi doskonałą alternatywę dla naturalnego kamienia. W kolekcji EVO_2/E™ z linii Libet Ceramic można znaleźć bogatą gamę płyt o grubości 20 mm, zróżnicowanych pod względem rozmiaru, kształtu i powierzchni wykończenia, a do tego dostępnych w 40 wzorach. Ogromna część z nich, bo aż 26, inspirowana była wyglądem prawdziwych skał: od jasnego wapienia, marmuru czy piaskowca, po głębokie odcienie granitu i wulkanicznych głazów. Kamienne dekory zebrane zostały w siedem grup produktowych: ARDESIE, ESPRIT, JEWELS, NORR, QUARZITI 2.0, STONES 2.0 i TRIBECA. Każda z nich odwzorowuje rysunek i strukturę  charakterystyczną dla konkretnej skały: wyróżnia ją określona struktura i gama kolorystyczna. Niektóre dekory, jak Chambrod czy Mountains, cechują niewielkie zmiany wyglądu płyt względem siebie, dlatego też ułożona z nich nawierzchnia będzie niemalże jednorodna. Inne – np. Romantic, Gothic i Dark – mogą znacznie różnić się między sobą odcieniem poszczególnych elementów, jednak wspólnie będą tworzyły spójną i niezwykle oryginalną całość. Co bardzo istotne, wszystkie elementy kolekcji EVO_2/E™ cechują się równym stopniem wytrzymałości i twardości, można montować je w identyczny sposób, a do tego tworzą komplementarny system. Umożliwia to realizację nawet najbardziej kreatywnych i odważnych projektów aranżacyjnych na wszystkich możliwych przestrzeniach i w każdej stylistyce otoczenia.

Szlachetne jak skała, odporne jak… gres

Dostępny w ofercie firmy Libet gres porcelanowy to produkt, który jest ceniony nie tylko ze względu na naturalne wzornictwo, ale również z uwagi na znakomite parametry użytkowe. Analizując listę jego zalet można stwierdzić, że w wielu aspektach nie tylko dorównuje on najbardziej wytrzymałym skałom, ale nawet je przewyższa. Szczególnie korzystnie porównanie to wypada w przypadku popularnego w Polsce granitu. W odróżnieniu od niego płyty Libet Ceramic pozbawione są zanieczyszczeń i naturalnych wtrąceń w szczelinach, dzięki czemu cieszą oko piękną i jednorodną strukturą przez wiele lat. Gresy z kolekcji EVO_2/E™ z linii Libet Ceramic charakteryzują się wysoką odpornością na zarysowania (7 w 10 stopniowej skali twardości Mohsa), są ponadto niezwykle odporne na obciążenia (każda płyta może wytrzymać nacisk ponad 1000 kg ), niepodatne na mróz i zmienne temperatury (w zakresie od -50 do +60 stopni C), a także na działanie środków chemicznych (nasiąkliwość dużo mniejsza w stosunku do granitu). Płyty nie poddają się także działaniu pleśni i są odporne na mchy. Co więcej, aby gres porcelanowy zachował swój nienaganny wygląd nie trzeba poddawać go specjalnym zabiegom konserwacyjnym, a do utrzymania go w czystości wystarczy standardowa myjka ciśnieniowa. Właściciele basenów docenią natomiast fakt, iż gresy te – dzięki strukturalnej powierzchni – są antypoślizgowe (R11), zatem nawet mokra nawierzchnia będzie bezpieczna dla domowników i nie narazi ich na ryzyko bolesnego upadku. Na koniec warto dodać, że wszystkie produkty z linii Libet Ceramic posiadają zgodność z certyfikatem  LEED, przyznawanym budynkom spełniającym rygorystyczne normy ekologiczne.

Więcej informacji na temat płyt gresowych z kolekcji EVO_2/E™ znaleźć można na stronie www.libet.pl   i www.ceramic.libet.pl.

Serdecznie zapraszamy do nowo otwartej Wzorcowni nr 1 we Wrocławiu, w której jedna ze stref została zaaranżowana przy użyciu produktów firmy Libet. To świetna okazja, aby z bliska przyjrzeć się m.in. najnowszej kolekcji gresów porcelanowych EVO_2/E™ z linii Libet Ceramic.

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium  i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego oraz wykorzystywania najnowszych technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

Libet S.A.

Powstańców Śląskich 5

53-332 Wrocław

Dział Obsługi Klienta – infolinia: 801 542 381

www.libet.pl

https://www.facebook.com/RozmowyNaTarasie