Ambasadorki akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” Izabela Janachowska, Agnieszka Kaczorowska, Agata Nizińska i Agnieszka Kawiorska pojawiły się dziś rano
w Centrum Handlowym Tesco w Warszawie, aby wziąć udział w zbiórce karmy na rzecz bezpańskich zwierząt. Gwiazdy przekazały produkty dla potrzebujących psów i kotów oraz zachęcały do udziału w weekendowej zbiórce darów dla schronisk. Zbiórka produktów dla zwierząt prowadzona w 72 sklepach Tesco w całej Polsce potrwa
do niedzieli, 9 lutego. 

 W ramach akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” ambasadorki Izabela Janachowska, Agnieszka Kaczorowska, Agata Nizińska i Agnieszka Kawiorska wzięły udział w inauguracyjnej zbiórce karmy Tesco i produktów dla zwierząt. Gwiazdy miały okazję samodzielnie wybrać produkty, które zostaną przekazane na rzecz jednego z warszawskich schronisk. Zachęcały też klientów Centrum Handlowego Tesco w Warszawie do pomocy zwierzętom.

 Przez weekend w ramach akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” prowadzona jest zbiórka żywności dla zwierząt ze schronisk. Oprócz tego możemy przynosić koce, miski, wszystko co psom
i kotom jest potrzebne. A co 10 złotówka wydana na karmę marki Tesco zostanie przekazana na cele charytatywne. Te czworonogi nie mają domu, więc dajmy im chociaż trochę jedzenia i produktów.
To jest podstawa. Przychodźmy, kupujmy, pomagajmy –
mówi Izabela Janachowska, ambasadorka akcji.

Program „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę wspierają także Małgorzata Kożuchowska, Weronika Książkiewicz, Olga Frycz oraz Aleksandra Kisio.

Akcja z udziałem ambasadorek zainaugurowała weekend zbiórek, które odbędą się w dniach
7-9 lutego, w 72 sklepach Tesco na terenie całej Polski. Adresy placówek, w których prowadzona jest zbiórka, są dostępne na stronie: www.tesco.pl/zwierzaki. Zebrane dary trafią do okolicznych schronisk.

Ponadto, w ramach akcji w dniach 6-19 lutego klienci sklepów Tesco mają szansę uczestniczyć
w zbiórce środków finansowych na rzecz bezpańskich czworonogów. W tym okresie 10% wartości każdej sprzedanej karmy marki Tesco zostanie przekazane na bieżące potrzeby 10 schronisk wybranych w drodze internetowego głosowania. Każdy zainteresowany losem zwierząt w dniach 6-19 lutego będzie może oddać głos na schronisko, które jego zdaniem najbardziej potrzebuje wsparcia. Głosowanie dostępne jest na profilu „Eksperci Tesco” na Facebooku – https://www.facebook.com/Eksperci.Tesco/app_293130837399609 lub na stronie www.tesco.pl/zwierzaki.

Dodatkowo, w ramach akcji wspierającej realizowanej w Internecie, 3 osoby, które najwięcej razy umieszczą hasło #PomagamZwierzetomzima na portalach społecznościowych (np. Facebook, Twitter), będą miały szansę wybrać 3 schroniska, na rzecz których Tesco przekaże dodatkowo w sumie 3 tys. zł.

Celem programu „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” realizowanego przez Tesco we współpracy
z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt OTOZ Animals, jest pomoc schroniskom
dla zwierząt w najtrudniejszym dla nich okresie. Więcej informacji o akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” można znaleźć na stronie www.tesco.pl/zwierzaki oraz na profilu „Eksperci Tesco”
na Facebooku – www.facebook.com/Eksperci.Tesco.

Partnerami medialnymi akcji są portale wp.pl, ulubiency.wp.pl, polki.pl, we-dwoje.pl, ZPAZUREM.pl oraz dlastudenta.pl.

 O firmie: Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z ponad 450 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia prawie 30 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 1500 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zostało założone w 2001 r. Jest dobrowolnym, samorządnym trwałym zrzeszeniem o celach niezarobkowych. Utrzymuje kontakty międzynarodowe m.in. z World Society for Protection of Animals, której jest członkiem. Stowarzyszenie współpracuje także z Compassion In World Farming. Inspektoraty Towarzystwa Animals znajdują się w: Trójmieście, Warszawie, Bydgoszczy, Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Wejherowie, Kościerzynie, Słupsku, Dębicy, Oświęcimiu, Chrzanowie, Tarnowie, Lublińcu, Barlinku, Braniewie, Elblągu, Koninie, Łodzi, Kędzierzynie- Koźlu. Krośnie, Płocku. W ubiegłym roku Stowarzyszenie przeprowadziło 3890 interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt.