Firma Castrol mianowała Heike van de Kerkhof nową zarządzającą ds. środków smarnych na rynki Europy i Afryki. Będzie ona pracowała w londyńskim biurze Castrol.

Heike współpracowała wcześniej z The Chemours Company (nową firmą stworzoną w 2015 r. z DuPont Performance Chemicals), pełniąc tam funkcję Globalnego Wiceprezesa ds. Sprzedaży Titanium Technologies oraz Prezesa w Chemours International Operations Sàrl.

Heike van de Kerkhof rozpoczęła swoją międzynarodową karierę ponad 25 lat temu w firmie DuPont, dbając o rozwój biznesu i realizując długoterminowe plany strategiczne w różnych obszarach związanych ze sprzedażą, marketingiem i venture capital, zarówno w regionalnym, jak i globalnym zakresie.  Heike pełniła również funkcję dyrektora niewykonawczego Neste Oil.

O swojej nowej roli w Catrol, Heike van de Kerkhof powiedziała: „Cieszę się, że mogę dołączyć do Castrol, firmy która ma tak silną markę i może pochwalić się faktycznym dorobkiem w zakresie technologii i innowacji. Jestem niezwykle podekscytowana wyzwaniami, przed którymi stoi branża środków smarnych i które związane są z koniecznością redukcji emisji dwutlenku węgla.”

 

O firmie Castrol

Castrol należy do największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Firma jest liderem w obszarze innowacyjnych technologii, które pomogły realizować marzenia pionierów w dziedzinie motoryzacji. Integralną częścią strategii biznesowej firmy Castrol jest partnerstwo z koncernami samochodowymi, pozwalające na opracowywanie olejów i środków smarnych, dzięki którym możliwe jest bicie rekordów na lądzie, w powietrzu, w wodzie i przestrzeni kosmicznej od ponad 100 lat.

Castrol należy do Grupy BP i służy klientom z branży motoryzacyjnej, produkcyjnej, morskiej i energetycznej. Produkty firmy Castrol cenione są za innowacyjność i wytrzymałość, które marka zawdzięcza wysokiej jakości i zaawansowanej technologii. Więcej informacji pod adresem www.castrol.com.