Misją Mars Petcare jest wspieranie milionów właścicieli zwierząt w codziennej opiece nad pupilami. Stąd też decyzja o wprowadzeniu na rynek karmy PERFECT FITtm, którą wyróżnia unikalny, dopracowany skład.

Nową markę jedzenia dla zwierząt w portrfolio firmy Mars opracowano uwzględniając holistyczne podejście do zdrowia zwierząt, w oparciu o trzy kluczowe filary dobrego samopoczucia, którymi są: Odżywianie, Ruch i Zabawa. Marka oferuje szeroką gamę suchych karm klasy super premium dla psów i kotów. Co więcej, PERFECT FITtm idzie o krok dalej, planując udostępnienie opiekunom zwierząt interaktywnej platformy, na której każdy użytkownik znajdzie spersonalizowane treści, stworzone na podstawie profilu jego zwierzęcia.

PERFECT FITtm – wizja zdrowia zwierząt wykraczająca poza żywienie

Posiadanie zwierzęcia wiąże się z otaczaniem go codzienną opieką i dbaniem o nie, jak o członka rodziny – zapewnianiem możliwie najlepszej diety, cieszeniem się wspólnie spędzonymi chwilami i wspieraniem właściwego rozwoju. PERFECT FITtm pomaga czworonogom utrzymać doskonałą kondycję przez całe życie. Filozofia marki oparta jest na promowaniu aktywnego stylu życia zwierząt poprzez pozytywną edukację, zabawę i odpowiednie żywienie. Dzięki temu jednocześnie umacniają się więzi łączące zwierzę z opiekunem. Jest to ważne, ponieważ zwierzę wymaga możliwości rozwijania się w dynamicznym i stymulującym otoczeniu.

 PERFECT FITtm – Pełny asortyment z unikalną formułą “Total 5”

Właściciele czworonogów są wyjątkowo ostrożni i wymagający, jeżeli chodzi o żywienie swoich zwierząt. Zdrowie i żywienie są głównymi kryteriami branymi pod uwagę podczas zakupu karmy dla kotów i psów[1]. Aby spełnić te oczekiwania, marka PERFECT FITtm ściśle współpracuje z ekspertami z Centrum Żywienia Zwierząt WALTHAM®.
Marka oferuje zaawansowane żywienie, które odpowiada na rosnące zainteresowanie opiekunów karmami klasy premium, jak i odpowiada na specyficzne potrzeby kotów i psów.

Stawiając sobie za cel zapewnienie odpowiednio zbilansowanego żywienia, eksperci z Centrum WALTHAM® stworzyli dla karmy PERFECT FITtm unikalną formułę Total 5, która jest odpowiedzią na 5 podstawowych potrzeb kotów i psów, niezależnie od ich wieku, rozmiaru oraz stylu życia. Ponadto każdy produkt niesie ze sobą trzy dodatkowe korzyści zdrowotne, w zależności od wieku i stylu życia kota lub rozmiaru i wieku psa.

Asortyment karm dla kotów PERFECT FITtm, to kompletny zestaw, obejmujący sześć produktów dla kotów w różnym wieku i o różnych potrzebach żywieniowych.

Wąska gama karm dla psów PERFECT FITtm to specjalna oferta skierowana zarówno do małych, jak i do dużych psów, na różnych etapach życia.

Produkty PERFECT FITtm dostępne są w dużych sklepach detalicznych[2], jak również w sklepach specjalistycznych i w sprzedaży internetowej.

Informacje na temat Centrum Żywienia i Opieki nad Zwierzętami WALTHAM®
Centrum Żywienia Zwierząt WALTHAM (ang. WALTHAM Centre for Pet Nutrition) to ośrodek naukowy firmy Mars (segment Petcare), który koncentruje się na żywieniu i dobrym samopoczuciu psów, kotów, koni, ptaków oraz ryb, a także na dobroczynnym wpływie tych zwierząt na ludzi. Ośrodek WALTHAM z siedzibą w Leicestershire w Anglii dysponuje wiedzą oraz doświadczeniem wykorzystywanym przy opracowywaniu innowacyjnych produktów, które w praktyczny sposób spełniają potrzeby zwierząt towarzyszących. Ośrodek obchodził niedawno pięćdziesięciolecie swojego istnienia. Jako pierwszy dokonał wielu ważnych, przełomowych odkryć, czego owocem jest ponad 600 opublikowanych, recenzowanych artykułów naukowych. Obecnie ośrodek Waltham w dalszym ciągu współpracuje z czołowymi, światowymi instytucjami naukowymi, realizuje wizję segmentu Mars Petcare, jaką jest stworzenie lepszego świata dla zwierząt oraz dostarcza rozwiązania naukowe, które są podstawą dla wiodących marek firmy Mars, takich jak PEDIGREE®, WHISKAS®, ROYAL CANIN®, BANFIELD® Pet Hospital, IAMS®, CESAR®, NUTRO®, SHEBA®, DREAMIES® oraz EUKANUBA®. www.waltham.com

Informacje o Mars w Polsce
Mars od 1992 roku regularnie inwestuje się w Polsce i przyczynia się do rozwoju kraju jako odpowiedzialny obywatel, sąsiad, pracodawca i partner biznesowy. We wszystkich fabrykach i biurach w Polsce, Mars zatrudnia ponad 2600 Współpracowników (tak firma nazywa swoich pracowników, podkreślając w ten sposób ich wkład w rozwój firmy).
Mars w Polsce to:

  • 3 spółki: Mars Polska, Wrigley Poland i Royal Canin Polska,
  • 7 lokalizacji: Janaszówek, Niepołomice k. Krakowa, Poznań (3 lokalizacje), Sochaczew, Warszawa,
  • 5 fabryk: 3 fabryki karm, fabryka czekolady, fabryka gum do żucia i cukierków,
  • 5 segmentów: wyroby czekoladowe, karmy dla zwierząt, gumy do żucia i cukierki, dania gotowe, usługi wspólne,
  • kluczowe marki: M&M’S®, ORBIT®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, SKITTLES®, SNICKERS®, TWIX®, UNCLE BEN’S®, WHISKAS®, WINTERFRESH®.
  • Więcej informacji o Mars w Polsce na stronie www.mars.pl

Informacje o Mars, Incorporated
Firma Mars Incorporated jest prywatnym, rodzinnym biznesem z ponad stuletnią historią i jednymi z najbardziej uwielbianych marek na świecie, takimi jak M&M’S®, PEDIGREE®, ORBIT® i UNCLE BEN’S®. Firma Mars z siedzibą w McLean w stanie Virginia, generuje sprzedaż netto na poziomie przekraczającym 35 mld USD z działalności w sześciu segmentach biznesowych – Petcare, Chocolate, Wrigley, Food, Drinks, Symbioscience. Pięć Zasad firmy Mars: Jakość, Odpowiedzialność, Wzajemność, Wydajność oraz Wolność codziennie łączy ponad 80 000 Współpracowników Marsa w 78 krajach, którzy tworzą relacje z interesariuszami i budują wzrost, z którego jako firma jesteśmy dumni. Więcej na mars.com.

Kontakt dla mediów:

Karolina Kowalczyk
Mars Polska
tel. +48 512 701 605
karolina.kowalczyk@effem.com

Patrycja Misztal
Grayling – biuro prasowe Mars
tel. +48 609 707 150
patrycja.misztal@grayling.com

[1] Badanie przeprowadzone pośród właścicieli zwierząt – FACCO 2012

[2] Supermarkety i hipermarkety