Obudowa marki Icy Dock FlexCage MB975SP-B to połączenie innowacyjności i praktycznych rozwiązań. Kompaktowy design i odpowiednie chłodzenie zapewniają łatwość użytkowania oraz bezpieczeństwo zamontowanych dysków. To idealny sprzęt na zbliżające się lato.

FlexCage MB975SP-B to obudowa 5-w-3 z serii Tray-less dla dysków twardych. Przy użyciu jak najmniejszej ilości zatok 5,25 gwarantuje maksymalizację gęstości pamięci masowej. Poszczególne przyciski zasilania zapewniają pełną kontrolę nad dyskami. Urządzenie pozwala na Hot Swap, czyli możliwość wymiany przy włączonym zasilaniu.

Kompaktowy design

Obudowa została zaprojektowana tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i umożliwić montaż 5 x 3.5” SATA / SAS 6GBit/s zajmując jedynie trzy zatoki 5,25”. FlexCage wymaga jedynie trzech 15-pinowych wtyczek, aby zasilić do pięciu 3,5” twardych dysków. W celu zwiększenia wygody, nasz beztackowy system nie wymaga użycia śrub i narzędzi podczas montażu i demontażu dysków, czyniąc wymianę dysków twardych bezproblemową.

Inteligentne chłodzenie

FlexCage został wyposażony w duży 80 mm wentylator, który wciąga zimne powietrze poprzez przednią część obudowy, schładzając dyski i wyrzucając ciepłe powietrze poprzez tylne kratki wentylacyjne. Dostępne są 3 prędkości wentylatora, w zależności od potrzeb. Możliwe jest także wybranie opcji automatycznej, która określa temperaturę dysków i odpowiednio zmienia swoją prędkość obrotową. Prowadzi to do zmniejszenia zużycia energii, zminimalizowania hałasu oraz zwiększenia żywotności wentylatora. Dołączony wentylator może być łatwo zdemontowany i wymieniony, ponieważ element ten jest w pełni demontowalny i kompatybilny z większością jednostek o tym samym rozmiarze. Aby rozszerzyć listę kompatybilnych wentylatorów, kieszeń wyposażona jest w łatwo dostępne wtyczki 2 i 3-pinowe.

Wytrzymała i bezpieczna konstrukcja

FlexCage MB975SP-B posiada obudowę ze stopów aluminium i zupełnie czarne, matowe wykończenie zewnętrzne. Pasuje bezproblemowo do obudów komputerowych największych entuzjastów. Urządzenie posiada również aktywny system zasilania Active Power Technology, który dba, aby wentylator i dioda LED pracowały tylko wtedy, gdy dyski twarde są zamontowane. Z przodu urządzenia znajdują się indywidualne przyciski zasilania i wskaźniki LED, które informują o mocy i statusie aktywności dysku. Dla pełnego bezpieczeństwa dysków każde drzwiczki z osobna zawierają wielozatrzaskowy mechanizm, który chroni przed ich przypadkowym otwarciem.

***

ICY DOCK od ponad 13 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją i dystrybucją urządzeń peryferyjnych. Marka skupia się na ciągłym rozwoju technologii produktów. Dzięki temu wykreowała skuteczne procedury tworzenia nowych urządzeń w celu zaspokojenia wymagań rynku i potrzeb konsumentów.