itelligence sp. z o.o., dostawca pakietu zaawansowanych rozwiązań w środowisku SAP oraz usług IT została laureatem rankingu przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość Diamenty Forbesa przygotowanego przez miesięcznik Forbes i wywiadownię Bisnode Polska.

Ranking powstał na podstawie analizy danych z raportów złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego w 2013 r. i obejmuje przedsiębiorstwa rentowne (na podstawie wskaźników EBIT i ROA), mające wysoką płynność bieżącą i nie zalegające z płatnościami. Wytypowane podmioty gospodarcze posiadają również dodatni wynik finansowy i wartość kapitałów własnych.

Analitycy i eksperci wywiadowni Bisnode Polska wyceniali przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską, łączącą metody majątkową i dochodową. Uwzględnia ona zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych przedsiębiorstw. Pozwala również zmierzyć potencjał firmy uwzględniając wielkość realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.

W zestawieniu Diamentów Forbesa znalazły się te przedsiębiorstwa, których przeciętny roczny wzrost wartości wynosił co najmniej 15 procent. Premiowane były wyniki finansowe odnotowane w ostatnim badanym okresie. Przeciętny wzrost został zmierzony za pomocą średniej ważonej, w której wzrost osiągnięty przez przedsiębiorstwo w latach 2011–2012 ma dwa razy większe znaczenie niż odnotowany uprzednio, w latach 2010–2011.

Ranking opracowywany jest od 2006 roku. Towarzyszy mu również cykl spotkań z przedsiębiorcami we wszystkich województwach.

Gala wręczenia dyplomów Diamenty Forbesa odbyła się w czerwcu 2014 r. W imieniu itelligence nagrodę odebrał Krzysztof Witczak – członek zarządu, dyrektor sprzedaży.

***

itelligence jest wiodącym międzynarodowym dostawcą pełnego pakietu rozwiązań w środowisku SAP. Zatrudnia ponad 3000 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 22 krajach i 5 regionach (Ameryka, Azja, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia, Niemcy/Austria). itelligence realizuje złożone projekty w środowisku SAP dla ponad 5 000 klientów na całym świecie. Portfolio usług firmy obejmuje od licencji i konsultingu SAP, poprzez własne branżowe rozwiązania oparte o SAP, aż do usług hostingowych i application support. W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 150 osób. Dysponuje własnym Centrum Systemów Informatycznych wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę informatyczną służącą do świadczenia kompleksowych usług outsourcing IT – od wynajmu serwerów i sprzętu sieciowego po rozwój systemów. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych firmy SAP. W 2013 roku firma wygenerowała łączną sprzedaż na poziomie 457,1 mln EUR.

Więcej informacji: www.itelligence.pl