Dzień ślubu jest jednym z ważniejszych dni w życiu wielu ludzi, dlatego też każda sprawa związana z uroczystością musi być odpowiednio przemyślana i wybrana jak najdokładniej. Para młoda, z pomocą najbliższych, musi zadbać o rozesłanie i wybór zaproszeń dla gości weselnych, dobór idealnych kreacji, menu i oczywiście salę weselną. Dokonanie wyboru jest trudne, miejsc, gdzie może odbyć się wesele jest mnóstwo, a restauracje prześcigają się w tworzeniu ofert dla par młodych. Czym należy się kierować podczas wyboru?

Cena

To od budżetu, jaki państwo młodzi są w stanie przeznaczyć na salę weselną zależy, na jaką ofertę się zdecydują. Jednak nawet jeśli kwestie finansowe nie są istotne, warto pamiętać, że najdroższa sala wcale nie musi oznaczać tej najlepszej. Należy zwrócić uwagę na przykład na kwestie takie jak to, czy dla gości weselnych zapewnione są pokoje, w których mogą się przespać po zabawie, jaki dania oferuje restauracja czy w cenę wliczone są dekoracje i wiele innych. Listę sal weselnych wraz z cenami znajdziesz np. tutaj.

Ilość gości

Przy wyborze sali należy wziąć pod uwagę, ilu gości będzie się bawiło na weselu. Kameralna uroczystość nie będzie wymagała wynajmowania sali na 200 osób. Z drugiej strony jeśli ilość zaproszonych znajomych i przyjaciół będzie duża trzeba upewnić się, że każdy z nich będzie mógł swobodnie zająć miejsce przy stole, a na parkiecie będzie odpowiednio dużo miejsca. Mimo wszystko lepsza jest sala nieco mniejsza niż za duża- dzięki temu parkiet będzie sprawiał cały czas wrażenie zapełnionego, co będzie lepiej się prezentowało na pamiątkowych zdjęciach i nagraniu.

Menu

Dobre sale weselne oferują bogate menu i wiele pozycji, z których można wybierać. Warto zwrócić uwagę na dania wegetariańskie- nie wszyscy goście jedzą mięso, a od tego, czy wyjdą z zabawy najedzeni zależy jak dobrze będą wspominać wesele.

Obsługa

Powinna być ona na wysokim poziomie, a kelnerzy i kelnerki schludni, uprzejmi i niemalże niewidoczni oraz pilnujący, aby gościom niczego nie brakowało.

Od wyboru odpowiedniej sali weselnej zależy, jak dobrze goście będą się bawić i jak sama para młoda zapamięta wesele. Warto więc również podpytać znajomych i rodzinę, jakie mają doświadczenia z różnymi miejscami, aby wybrać takie, które ma jak najlepszą opinię.