20 października br. Jan Niezbędny po raz kolejny wziął udział w akcji na rzecz ochrony środowiska. Wraz ze studentami Akademii Techniczno-Humanistycznej oraz Stowarzyszeniem Czysta Polska, wyszedł na beskidzkie szlaki w ramach projektu „Czyste Beskidy”, aby posprzątać i popularyzować inicjatywy ekologiczne wśród Polaków. 

Akcja zorganizowana pod patronatem prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta przy współpracy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przyciągnęła rzeszę wolontariuszy, którym Jan Niezbędny dostarczył rękawiczki jednorazowe oraz niezawodne worki Eko Natura. Dzięki specjalnemu dodatkowi, produkty te ulegają biodegradacji już po kilku latach od wyrzucenia. Dla porównania rozpad zwykłych worków na śmieci trwa około 400 lat! Ponadto na wysypisku śmieci worki Eko Natura uwalniają swoją zawartość, pozwalając na kompostację odpadków organicznych.

 

To nie pierwszy raz, kiedy Jan Niezbędny pomaga w sprzątaniu polskich gór. Marka od kilku lat uczestniczy w wydarzeniu „Czyste Tatry”, najpopularniejszej i największej akcji proekologicznej w górach, podczas której do worków Jana Niezbędnego trafiają tony śmieci z tatrzańskich szlaków.

 

– Marka Jan Niezbędny stawia na innowacyjne rozwiązania na rzecz ekologii i na wiele sposobów angażuje się w działania ekoedukacyjne. Staramy się, aby nasze produkty były nie tylko przyjazne środowisku, ale również wspierały bliskie naszej misji akcje, takie jak „Czyste Beskidy” czy „Czyste Tatry”. Wierzymy, że wspólnie z osobami, którym leży na sercu dobro polskiej przyrody, możemy zachować naturalne piękno najcenniejszych zakątków naszego kraju dla przyszłych pokoleń – mówi Bartłomiej Szakiewicz, marketing manager household, Sarantis Polska S.A.

 

Sobotnia akcja zakończyła się dużym sukcesem. Prawie 600 osób, które wyszło w góry, osiągnęło cel, zostawiając po sobie czysty masyw Szyndzielni. A ponieważ miłośnicy przyrody potrafią łączyć przyjemne z pożytecznym, nie mogło obyć się bez dodatkowych atrakcji. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w pokazie filmów górskich oraz konkursie z nagrodami. Całodzienne sprzątanie gór zakończyło się prawdziwą góralską biesiadą, podczas której Jan Niezbędny zadbał o wyposażenie stołu zapewniając sztućce, kubki i talerzyki. Zasłużonemu odpoczynkowi towarzyszyły grillowe smaki oraz muzyka beskidzkiej kapeli.