fot_wizualizacja_centrum_logistycznego_invena_log_sp__z_o_o

8 października 2015 r. w podstrefie „Koszalin” Słupskiej Strefy Ekonomicznej miało miejsce podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Logistycznego Invena Log Sp. z o.o. S.K. Innowacyjna realizacja podróżnika Marka Kamińskiego to nowe miejsca pracy oraz wsparcie magazynowe dla prężnie rozwijającej się przedsiębiorczości w regionie. Inwestor przeznaczy na jej budowę 14 mln zł. Mając na względzie wagę inwestycji spotkanie uświetnił swoją obecnością Piotr Jedliński – Prezydent Miasta Koszalina.

Marek Kamiński – pasjonat, podróżnik. Na kartach miasta Koszalin zapisał się jako Honorowy Obywatel. Jest właścicielem firmy Invena S.A., prężnie rozwijającej się w sektorze produktów łazienkowych i instalacyjnych. Centrum Logistyczne Invena Log Sp. z o.o. to jego kolejne przedsięwzięcie. Jak mówił „Kamieniem węgielnym pod nową realizację czynię dwie pamiątki przywiezione z ostatniej wyprawy w ramach projektu 3 Biegun. Celem tej podróży było poznanie drugiego człowieka, wsłuchanie się w jego emocje, potrzeby, marzenia. Była to 100 – dniowa rozmowa o wartościach, o tym co ważne w codziennym życiu w pogrążonej chaosem Europie. Poznałem wielu wspaniałych ludzi. Zdobyłem ogrom doświadczeń. Mam nadzieję, że dobrą energię z tej wyjątkowej podróży przeniosę również w miejsce nowej inwestycji. Dziś te przedmioty, mające dla mnie tak wielką wartość sentymentalną, staną się fundamentem dla przyszłej realizacji. Życzyłbym sobie aby w perspektywie służyła ona nam wszystkim – jako zaplecze logistyczne, przyjazne miejsce pracy, kolejny inwestycyjny powód do dumy w regionie.

Spółka utworzy na terenie Słupskiej Strefy Ekonomicznej nowoczesne centrum dystrybucyjne z magazynami wysokiego składowania oraz powierzchniami biurowymi o łącznej powierzchni około 8 tys.m². Invena Log Sp. z o.o. S.K będzie zapleczem logistyczno-magazynowym dla towarów Invena S.A. a także będzie świadczyła usługi logistyczne klientom, którzy zdecydują się na outsourcing.  „Wszystkie działania podejmujemy z zaangażowaniem, dobrze się przygotowując do ich realizacji. Dzięki solidnej, obiektywnej ocenie warunków wyjściowych dla planowanych przedsięwzięć odnoszą one cieszące nas sukcesy. Invena Log Sp. z o.o. S.K jest odpowiedzią na coraz wyraźniejsze zapotrzebowanie lokalnej przedsiębiorczości w zakresie zaplecza logistycznego i wsparciem dla rozwoju prężnie rozwijającej się spółki Invena S.A.”  – mówiła Prezes Zarządu Dorota Bireta Tomaszewska.

Uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Logistycznego uświetnił Piotr Jedliński – Prezydent Miasta Koszalina. Jak mówił „Cieszy mnie ogromnie rozwój inwestorskiego potencjału naszego miasta. W dużej mierze to dzięki lokalnej przedsiębiorczości możemy rozwijać się i zapewniać mieszkańcom jak najlepsze warunki do funkcjonowania w naszej społeczności. Z dumą wspieram wszystkie inicjatywy pana Marka Kamińskiego i w imieniu całego miasta życzę mu kolejnych sukcesów”. Obecni byli również Senator RP Pan Piotr Zientarski, przedstawiciele Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Agencji Nieruchomości Rolnych, Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Zarządu Dróg Miejskich, przedstawiciele banków oraz Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: Romex Sp. z o.o., Q4glass ABJ Investors Sp. z o.o., Manufacturing Sp. z o.o., Puf Sp. z o.o.

Inwestycja ma zostać wykonana w oparciu o najwyższe standardy i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu będzie proekologiczna. Hala jak i cały teren Centrum zostaną wyposażone w pełne zabezpieczenie infrastrukturalne a za sprawą 24-godzinnego systemu monitoringu klient uzyska możliwość podglądania swojego ładunku online, z dowolnego miejsca na świecie. Realizacja procesów logistycznych opierać się będzie na systemie WMS – Warehouse Managment System, który pozwala zza biurka, na bieżąco monitorować i zarządzać pracą magazynu, przepływami towarów i realizacją dostaw. Ukończenie budowy planowane jest na maj 2016 r.