W jaki sposób można zrobić coś dobrego dla innych po prostu pijąc kawę? Wystarczy wziąć udział w organizowanych przez Starbucks specjalnych warsztatach, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie Fundacji Robinson Crusoe, zajmującej się pracą z młodzieżą z domów dziecka. Już 25 maja, w kawiarni Coffee Square we Wrocławiu, 12 osób będzie mogło pogłębić swoją wiedzę na temat kawy, jednocześnie wspierając Fundację.

W ramach kolejnej odsłony działań realizowanych z Fundacją Robinson Crusoe, Starbucks organizuje charytatywne warsztaty kawowe, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie działań Fundacji. Osoby, które zakupią bilety, na trzy godziny (17.30 – 20.30) przeniosą się do świata kawy. Wezmą udział w profesjonalnym Aroma Lab, w trakcie którego odkryją czym charakteryzują się poszczególne rodzaje kawy oraz w jaki sposób kraj pochodzenia ziaren wpływa na ich smak. Ponadto poznają metody przygotowywania wzorów na kawie, czyli Latte Art, oraz zgłębią tajniki Coffe Pairing’u – dowiedzą się z jakim jedzeniem łączyć kawę, aby wydobyć z niej pełnię smaków i aromatów. Bilety na wydarzenie są już dostępne w 4 wrocławskich kawiarniach: Coffee Square, Magnolia, Bielany, Sky Tower.

– Jednym z dwóch celów przyświecających nam każdego dnia jest staranie się, aby świat był lepszy – to nas połączyło z zaangażowanymi w pomoc młodym ludziom. Cieszymy się, że możemy wykorzystać pasję i wiedzę o kawie, żeby wesprzeć Fundację Robinson Crusoe – mówi Katarzyna Pijanowska, Brand Manager Starbucks Polska.

Fundacja Robinson Crusoe zajmuje się usamodzielnianiem oraz wszechstronnym wsparciem młodzieży z instytucji opieki zastępczej, która jest zagrożona wykluczeniem społecznym. Współpraca pomiędzy Fundacją oraz Starbucks została nawiązana w 2017 roku i będzie kontynuowana w 2018 m.in. poprzez innowacyjną formułę charytatywnych warsztatów kawowych.