Ponad 28 litrów krwi udało się zebrać podczas szóstej już edycji akcji honorowego krwiodawstwa Getin Crew. Tym razem do oddania krwi zgłosiło się aż 87 pracowników Getin Noble Banku. Wszyscy chętni mogli zarejestrować się również w bazie potencjalnych dawców szpiku. Partnerem projektu Getin Crew są Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Getin Crew to przedsięwzięcie zainicjowane w 2014 roku. Dzięki niemu, dwa razy w roku, wszyscy chętni pracownicy Getin Noble Banku mogą włączyć się do zorganizowanej akcji honorowego krwiodawstwa, połączonej z rejestracją w bazie dawców szpiku. Zbiórka krwi odbywa się równocześnie w trzech centralach Banku: w Warszawie, we Wrocławiu i Katowicach.

Terminy, w których organizujemy nasze zbiórki, nie są przypadkowe. Tak jak teraz, przed wakacjami.
To właśnie w tym okresie zapotrzebowanie szpitali na krew i jej składniki znacząco wzrasta. Cieszę się, że
z edycji na edycję coraz więcej pracowników naszego banku decyduje się wziąć w niej udział. Bardzo często są to osoby, które nigdy wcześniej nie oddawały krwi, ale zachęcone przykładem innych, decydują się wesprzeć tę inicjatywę
– tłumaczy Ida Dudkiewicz z Getin Noble Banku, koordynator akcji Getin Crew.

Akcja honorowego krwiodawstwa Getin Crew jest inicjatywą oddolną, wymyśloną przez pracowników Getin Noble Banku, którzy bardzo chętnie biorą udział w tego typu przedsięwzięciach. Dzięki ich zaangażowaniu Bank co roku prowadzi szereg akcji o charakterze społecznym. Do najważniejszych projektów należą m.in. charytatywny Bieg Fair Play, przygotowanie mikołajkowych prezentów dla potrzebujących dzieci i zbiórki na rzecz schronisk dla zwierząt Koco-Paka.