Polski finansista i analityk biznesowy, Krzysztof Sadecki, został ambasadorem Dobrej Woli World Institute of Peace. Będzie reprezentować sprawy Instytutu oraz propagować promowane przez niego wartości w Polsce.

Krzysztof Sadecki będzie odpowiedzialny za wsparcie kampanii przeciwko dyskryminacji rasowej i religijnej organizowanych przez World Institute for Peace. Będzie propagował w Polsce wartości wyznawane w organizacji, zwracał uwagę społeczeństwa na problemy tego regionu Afryki oraz nawiązywał przyjacielskie relacje z organizacjami o podobnym profilu działającymi w Polsce. 3 maja 2017 roku, Krzysztof Sadecki otrzymał honorowy tytuł od przewodniczącego organizacji Comrade Lamina Kamiludeen Omotoyosi – Otrzymanie tytułu Ambasadora Dobrej Woli to dla mnie ogromny zaszczyt. Podróżując odwiedzam wiele krajów i muszę zgodzić się ze twierdzeniem, że często ci, którzy mają najmniej dają od siebie najwięcej. Właśnie z takim podejściem do drugiego człowieka spotkałem się podczas mojej wizyty w World Institute of Peace i jestem bardzo szczęśliwy mogąc promować wartości tej organizacji w Polsce – mówi Krzysztof Sadecki.

Do zadań ambasadorów należy wspieranie wizerunkowe wszelkich działań organizacji. Misją Instytutu jest walka przeciwko rasizmowi, nierównościom społecznym oraz przemocy. Jednym z celów W.I.P. jest inspirowanie i zachęcanie ludzi do działania, budowanie platformy do dialogu między organizacjami walczącymi o pokój. W.I.P. łączy ludzi o podobnych poglądach, chcących budować świat pełny tolerancji i wzajemnego szacunku. Potępia wszelkie formy agresji i konflikty zbrojne oraz ich podżegaczy. Instytut powstał w Afryce, jego główna siedziba mieści się w Nigerii. Jako organizacja przygotowują debaty na temat współczesnych zagrożeń i możliwości pokojowego rozwiązania oraz wspierają edukację dzieci w Afryce.

To nie jedyna charytatywna działalność Krzysztofa Sadeckiego. Oprócz roli Ambasadora Dobrej Woli przy World Institute for Peace, wspiera on również lokalne inicjatywy. W kwietniu 2017 roku objął patronatem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie. Sadecki w ten sposób chce wspierać uczniów w rozwijaniu kompetencji zawodowych oraz osobistych, żeby zapewnić im lepszy start w dorosłym życiu. Współpracuje również z organizacją Szkoły dla Pokoju oraz Fundacją Razem Lepiej.