Skoki narciarskie to nie tylko zmagania na skoczni, ale również wielogodzinne treningi. W minionym sezonie przygotowania Polskiej Reprezentacji w skokach narciarskich obserwowały obiektywy aparatów Sony. W efekcie powstała intrygująca seria zdjęć, odsłaniająca ciężką pracę zawodników.

W trakcie minionego, obfitującego w sukcesy sezonu, polscy skoczkowie okazali się być najlepszą drużyną na Świecie i po raz pierwszy w historii zdobyli Puchar Narodów. Aparaty Sony z najnowszej serii A6500 towarzyszyły zawodnikom i posłużyły członkom Polskiego Związku Narciarskiego do zatrzymania w kadrze ciężkiej pracy i trudu, jaki sportowcy wkładali w przygotowania do zawodów. Na serii zdjęć zaprezentowano z bliska kulisy przygotowań i sportowych zmagań. Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot czy Dawid Kubacki, to tylko niektórzy członkowie zwycięskiej drużyny, których możemy zobaczyć na zdjęciach zrobionych przez ekipę Polskiego Związku Narciarskiego. Autorami zdjęć są Adam Małysz i Anna Karczewska.

– Zdjęcia, które wykonaliśmy aparatami Sony są nie tylko wspaniałą pamiątką z tego wyjątkowego sezonu. Dzięki możliwości filmowania oraz dokładności ujęć seryjnych, sprzęt pomagał nam również w pracy treningowej – mówi Jan Winkiel, Marketing Manager Polskiego Związku Narciarskiego.

Sport to ruch, a fotografowanie szybko przemieszczających się obiektów i ludzi nie należy do najłatwiejszych. Okazuje się jednak, że dzięki imponującemu autofocusowi o 425 punktach płaszczyzny ogniskowej AF z detekcją fazy, gęsto umieszczonych w całym obszarze obrazu, aparat A6500 idealnie sprawdza się w fotografowaniu osób i przedmiotów będących w ruchu. Wyjątkowo pojemna pamięć buforu na zdjęcia seryjne w modelu A6500, mieści aż 307 klatek oraz daje możliwość wykonania 11 zdjęć na sekundę przy zachowaniu ciągłości działania automatyki ostrości i śledzenia ekspozycji – to tylko niektóre z przydanych funkcji tego aparatu. Dopełnieniem znakomitych parametrów optycznych i funkcjonalności tego sprzętu jest konstrukcja odporna na wilgoć i pył.

Aparaty, z których korzystał Polski Związek Narciarski zostały wyposażone w dwa obiektywy o stałej jasności: znany z kompaktowych rozmiarów i wysokiej jakości Zeiss Vario-Tessar T E 16-70mm f/4 ZA OSSD oraz profesjonalny obiektyw filmowy Sony FE PZ 28-135mm f/4 G OSS.