Ciągłe zmęczenie, senność, brak energii, częste zachorowania, wypadanie włosów, huśtawka nastrojów i ciągle przybywające kilogramy na wadze? Nie pomagają żadne diety, suplementy i zdrowy tryb życia? Być może Twój organizm jest zakwaszony, a jego komórki są negatywnie „zaprogramowane” niewłaściwą dietą stosowaną przez Ciebie od lat!

SILVAN SPA - Dla lepszego samopoczucia i zdrowia – zachowaj równowagę kwasowo-zasadową!

Zapewne wielu z nas pamięta kwasy i zasady ze szkolnych lekcji chemii. I doskonale wiemy, że kwasy i zasady są sobie przeciwne, jak plus i minus. Ale kiedy spotykają się ze sobą w odpowiednim stężeniu, znoszą się wzajemnie i wytwarzają neutralny odczyn pH.

Podobnie jak temperatura naszego ciała ma wynosić 36,6 stopni Celsjusza, a wszelkie odchylenia od tej wartości przyjmuje się za nieprawidłowe i niepokojące, tak wskaźnik pH krwi powinien wynosić 7,365 (odczyn obojętny) – wartości powyżej wskazują na odczyn zasadowy, a poniżej świadczą o zakwaszeniu.

Ta równowaga kwasowo-zasadowa istotnie wpływa na prawidłowy przebieg procesów metabolicznych w organizmie. Gdy dostarczamy zbyt wielu składników o działaniu kwasotwórczym, nasz organizm nie radzi sobie z ich neutralizowaniem, czego konsekwencją jest zakwaszenie organizmu. Fizycznymi objawami są m.in.: złe samopoczucie, brak sił witalnych, choroby, wypadanie włosów czy wzrost wagi ciała (pomimo stosowania diet i aktywności fizycznej!).

Nadmiar kawy, herbaty, stosowanie różnych diet odchudzających, nadmierna ilość leków, brak ruchu, ale i jego nadmiar – to najczęstsze przyczyny zwiększonej ilości kwasów w naszym organizmie. Wśród przyczyn wymienia się również nadwagę, do której – w drugą stronę – może też prowadzić zakwaszenie. Jak dowiodły badania, brak równowagi kwasowo-zasadowej organizmu jest główną przyczyną tzw. efektu jo-jo!

Jak wykazał w swoich badaniach czeski lekarz dr Otto Horak, stale zakwaszane komórki organizmu są niejako „zaprogramowane” negatywnie żywieniowo. Odkładanie się w nich tłuszczu jest zaś naturalną obroną organizmu przed zakwaszeniem, gdyż część produktów kwasowych rozcieńcza się w zgromadzonym tłuszczu.

Na podstawie wielu badań klinicznych, dr Horak stwierdził, że dopóki organizm jest zakwaszony (a dotyczy to około 85-90% populacji!), to za wszelką cenę będzie się on bronił przed utratą tłuszczu. Nawet przy drastycznej diecie, w pierwszej kolejności spali swoje mięśnie (bo one, jako największy spalacz tłuszczu, stanowią dla niego zagrożenie), a nie o utratę mięśni przecież w zdrowym odchudzaniu chodzi, lecz o spalenie tłuszczu!

Dlatego w procesie odchudzania bardzo ważne jest oczyszczenie organizmu ze złych składników i zadbanie o równowagę kwasowo-zasadową. Jej regularna kontrola pozwala skutecznie zrzucić nadmiar kilogramów oraz poprawić zdrowie i ogólne samopoczucie. Bardzo istotna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty o niskim indeksie glikemicznym (np. warzywa, owoce, kasze, ryże i pieczywo pełnoziarniste). Poza tym zwróćmy uwagę na stałe odkwaszanie i detoksykację organizmu. Tu pomocne będą naturalne produkty niemieckiej firmy LR, które zaleca również w swojej terapii dr Otto Horak.