Dwudziestoosobowe jury, w skład którego wchodzą najznakomitsi projektanci samochodów, przedstawiciele firm motoryzacyjnych i dostawcy, wybrało luksusowe coupe z shortlisty, przygotowanej przez Car Design News, organizatora konkursu.

Lexus zdeklasował konkurencję, a wśród niej: Bugatti, Land Rovera, Volvo czy Teslę. Jurorzy swój wybór uzasadnili wiernym przeniesieniem koncepcyjnej wersji LC na piękny samochód, który wszedł do masowej produkcji. Podkreślono, że jest to rzadko spotykana rzecz w branży i należy to wyróżniać.

Tadao Mori, szef designerów Lexusa, nie krył, że był to jeden z najtrudniejszych projektów marki, pod każdym możliwym względem. Ale efekt końcowy wynagradza wszelkie napotkane trudności. Charakter LC, jego stylistyka, wnętrze i osiągi potwierdzają, że nagroda zdecydowanie jest zasłużona.

Model koncepcyjny LF-LC, który ujrzał światło dzienne w 2012 roku, był punktem wyjścia, ale nie celem. Oznacza to, że platforma produkcyjna powieli wszelkie linie pierwowzoru, ale doda jeszcze więcej – przede wszystkim emocje. A tych nie brakuje, gdy zasiądzie się za kierownicą LC.

Jest to czwarta edycja konkursu, których nagrody – jako jedyne w branży motoryzacyjnej – przyznawane są przez topowych i niezależnych projektantów aut. Wyróżnienie wręczono 7 marca w Genewie, podczas wieczornej gali Car Design News.

 

Źródło: http://blog.lexus.co.uk/lexus-lc-named-production-car-design-year/