99 dni i 3 godziny – tyle czasu potrzebowali Bruno i Willy Garcia, żeby ukończyć wyścig Barcelona World Race. Załoga łodzi Fundacji We Are Water płynęła dokoła świata, szerząc motto solidarności oraz zwracając uwagę społeczeństw na problemy związane z brakiem dostępu do wody pitnej oraz podstawowych urządzeń sanitarnych.

Załoga We Are Water do samego końca walczyła o utrzymanie 4. pozycji w klasyfikacji, jednak ostatecznie problemy pod koniec wyścigu sprawiły, że uplasowała się na miejscu 5. Najważniejszym celem braci Garcia było nie tylko ukończenie regat, ale również dotarcie do jak największej liczby osób z informacją o globalnych problemach braku dostępu do wody pitnej oraz podstawowych urządzeń sanitarnych. Pomóc miały w tym południki solidarności, odpowiadające punktom, gdzie Fundacja WAW przeprowadziła swoje projekty.

Pomimo krótkiego okresu przygotowawczego Brauno i Willy poradzili sobie fantastycznie. Wykazali się nie tylko sprawnością fizyczną i odwagą, ale także ogromnym poświęceniem na rzecz Fundacji. Poprzez swoje zaangażowanie każdego dnia, nieśli informację o świadomym korzystaniu z zasobów wody. Są nie tylko świetnymi żeglarzami, ale przede wszystkim ludźmi, z których wszyscy możemy brać przykład – zauważył Xavier Torres, dyrektor Fundacji We Are Water.

Kiedy wychodzisz do morza, musisz czuć przed nim respekt. Wiedzieliśmy, że chcemy zakończyć wyścig, dlatego robiliśmy wszystko, aby osiągnąć cel. Oczywiście mieliśmy wiele problemów, ale nie poddaliśmy się i nie traciliśmy ducha walki – podsumował zmagania Bruno Garcia.

Zespół WAW – bracia Garcia

Bruno Garcia, z zawodu kardiolog, ma duże doświadczenie w żegludze po wodach basenu Morza Śródziemnego oraz Adriatyku. W 1994r. wziął udział w Transat AG2R w klasie Figaro z bratem Willym, a w 2003 i 2013 – w Mini Transat, kończąc zawody na piątym miejscu. Willy również nie jest profesjonalnym żeglarzem, ale świetnie radzi sobie w tej roli. W swojej karierze zwyciężył w Discovery Router w klasie IMS (1992) oraz w Transgascogne Regatta w klasie mini (2001).