• DHL Express wraz z ponad 700 punktami nadań w całej Polsce wprowadza usługę dostawy na życzenie
  • Klientami punktów są głownie MŚP, które dominują w polskim e-commerce
  • Dostępność usług DHL Express znacznie ułatwią start na rynkach zagranicznych szczególnie MŚP

Ogromna większość, bo aż 98%[1] ze 116 tysięcy działających w Polsce eksporterów to przedsiębiorstwa z sektora MŚP. Duża część z nich to firmy rodzinne bądź jednoosobowe nie nastawiane na masową wysyłkę, lecz przeznaczone dla klienta niszowego. Ze względu na stosunkowo ograniczone zapotrzebowania na usługi kurierskie, rzadko decydują się na podpisanie długoterminowych umów z firmami transportowymi. Dla 67% przedsiębiorców logistyka jest barierą rozpoczęcia ekspansji na rynki zagraniczne[2].

Z myślą o nich DHL Express stworzyło sieć punktów nadań międzynarodowych DHL Service Point, które, dzięki zlokalizowaniu w miejscach takich jak centra handlowe, dworce, czy biurowce, znacznie upraszczają proces wysyłek międzynarodowych. Co ważne z perspektywy klienta, może on samodzielnie śledzić przesyłkę w specjalnym systemie Track&Trace.

Do tej pory otworzyliśmy w Polsce ponad 700 punktów DHL Service Point. Ze względu na łatwą dostępność, między innymi w salonach Relay, InMedio, czy sklepach 1minute, wygodne godziny nadawania przesyłek, a także ubezpieczenie zawierające się w cenie transportu, jest to rozwiązanie często wybierane przez MŚP z branży e-commerce – mówi Agnieszka Błaś, Dyrektor ds. Operacji i członek zarządu DHL Express Poland. To właśnie z myślą o nich wprowadziliśmy również On Demand Delivery, globalny system zarządzania dostawami przesyłek, który znacznie zwiększa skuteczność pierwszego doręczenia. Towary są dostarczane do klientów w Europie najczęściej już następnego dnia oraz 2-3 dni na całym świecie.

Dostawa na życzenie

On Demand Delievery, oferowane przez DHL Express, to jedno globalne narzędzie, dające klientom z różnych krajów elastyczność przy wyborze dogodnego terminu oraz miejsca odbioru paczki. Wiele opcji dostarczania przesyłek, a także powiadomienia, które są wysyłane w czasie rzeczywistym, zwiększają komfort odbiorcy i ułatwiają obsługę klienta. Dodatkowo prosty, globalny system zarządzania doręczeniami znacznie redukuje liczbę kontaktów konsumenta ze sklepami internetowymi. Skuteczna i szybka dostawa jest jednym z głównych czynników, które wpływają na zadowolenie, a co za tym idzie, powrót klientów kupujących on-line. Po udanym doręczeniu klienci są skłonni dokonać ponownego zakupu u danego sprzedawcy nawet dwa razy częściej[3].

Dzięki flocie DHL Express, składającej się z około 250 samolotów, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom zasięg do ponad 220 krajów. – zaznacza Agnieszka Błaś. Wiemy, jak istotna jest dla firm szybka wysyłka produktów, dlatego staramy się zagwarantować dostarczenie przesyłki w najszybszym możliwie terminie.

Branża e-commerce jest z jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce. Obecnie w naszym kraju działają 23 tysiące sklepów online, a aktualna wartość sprzedażowa rynku jest wyceniana na 40 miliardów złotych[4]. Izba Gospodarki Elektronicznej przewiduje, że w ciągu dwóch lat wartość ta prawie się podwoi i do 2020 będzie wynosiła 70 miliardów złotych. Równocześnie coraz większa liczba przedsiębiorców deklaruje chęć ekspansji sprzedażowej na rynki zagraniczne, dzięki której ich przychody mogą zwiększyć się w kolejnych latach nawet o 10%[5].

Więcej informacji na temat usługi DHL Service Point: https://swiat.dhlexpress.pl/przesylki-miedzynarodowe-ponad-700-dhl-service-point/

DHL – Globalna firma logistyczna

DHL jest czołową globalną marką w branży logistycznej. Sieć oddziałów DHL oferuje szerokie portfolio usług logistycznych, począwszy od krajowej i międzynarodowej dostawy paczek, międzynarodowych przesyłek ekspresowych: lądowych, lotniczych i morskich, po zarządzanie łańcuchem dostaw przemysłowych. DHL zatrudnia ponad 360 000 pracowników. Działa w ponad 220 krajach i regionach na całym świecie, bezpiecznie i rzetelnie łącząc ludzi oraz firmy, umożliwiając globalny przepływ handlu. Wyspecjalizowane rozwiązania dla rozwijających się rynków i branż (w tym handlu elektronicznego, technologii, nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej, energii, motoryzacji i handlu detalicznego), odpowiedzialność korporacyjna i dominacja na rynkach rozwijających się, czynią DHL globalną firmą logistyczną.

DHL Express jest częścią Grupy Deutsche Post DHL. W 2017 r. grupa osiągnęła przychody na poziomie ponad 60 miliardów euro.

Kontakt dla mediów:

 

Clue PR

Karolina Stępniewska

Phone: +48 515 896 442

E-mail: karolina.stepniewska@cluepr.pl

[1] Źródło, raport Eurostat – SMEs in the European Union generate half of the intra-EU trade in goods

[2] Źródło, raport DHL Express – Corss-Border E-Commerce

[3] Źródło, Metapack – 2016 state of ecommerce delivery consumer research report

[4] Źródło, raport Gemius – E-Commerce w Polsce 2017

[5] Źródło, raport DHL Express – 21st Spice Trade