Impressões 2015 – Brazylia: tam i z powrotem to temat najnowszej wystawy firmy Laufen, zaprezentowanej w tym roku podczas najważniejszych festiwali designu na świecie. W Polsce wystawa będzie dostępna od 8 do 18 października podczas Łódź Design Festival.

2015_Laufen_Impressoes

W trakcie tegorocznej edycji łódzkiego festiwalu designu firma Laufen zaprezentuje wyjątkową wystawę inspirowaną nowoczesnym materiałem SaphirKeramik™. Do pracy przy instalacji marka zaprosiła dziesięciu największych brazylijskich projektantów i architektów. Ci inspirując się kulturą Brazylii tworzyli na umywalkach, niczym na płóciennym obrazie dzieła sztuki.Impressoes_logo

Materiał SaphirKeramik™ powstał w wyniku wieloletnich badań marki Laufen. To innowacyjne tworzywo z domieszką korundu umożliwia projektantom kreowanie ceramiki różnych kształtów, które mogą osiągnąć grubość nawet do 1-2mm. Marka Laufen do tej pory wykorzystała ten materiał m.in. w kolekcji Kartell by Laufen oraz w umywalkach z serii Living.

Antonio Ferreira Junior and Mario Celso Bernardes

 

 

 

Wystawa Laufen, która swoją premierę miała w São Paulo, a następnie była prezentowana podczas London Design Festival będzie także dostępna dla wszystkich uczestników Łódź Design Festival w Sali C0 w Centrum Kongresowym 1, Art. Inkubator, przy ulicy Tymienieckiego 3. Jej obecność to pierwsza i jedyna okazja w Polsce, żeby zobaczyć niestandardowe podejście do designu i nowoczesne wzornictwo charakterystyczne dla tej znanej na całym świecie szwajcarskiej firmy.