Longines, z okazji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim 2017 prezentuje dwa zegarki w limitowanej edycji, jeden dla kobiet i jeden dla mężczyzn. Marka podkreśla w ten sposób swoje bliskie relacje z Międzynarodową Federacją Narciarską i alpejską miejscowością St. Moritz. Wyrafinowane modele z kolekcji Conquest Classic ucieszą pasjonatów narciarstwa i miłośników elegancji.

Jako Oficjalny Partner Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), Longines od wielu lat dzieli się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem w zakresie sportowego chronometrażu, wspierając organizację FIS Pucharu Świata i Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim. Zaangażowanie marki w świecie białego szaleństwa to długa tradycja, rozpoczęta w Saint-Imier, w 1924 roku, gdy Longines po raz pierwszy odmierzał czas podczas zawodów narciarskich.

Z okazji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim St. Moritz 2017 szwajcarska firma zegarmistrzowska przygotowała dwie limitowane edycje modeli dla kobiet i dla mężczyzn w kolorystyce nawiązującej do logotypu tego wielkiego sportowego wydarzenia. Dwa czasomierze Conquest Classic – linii charakteryzującej się klasyczną estetyką, która istotnie przyczyniła się do zbudowania reputacji i sukcesu Longines na całym świecie – zaprojektowano specjalnie z myślą o pasjonatach narciarstwa alpejskiego, którzy chcieliby doświadczać emocji Mistrzostw Świata w zegarku wyróżniającym się ponadczasową elegancją.

Zamknięty w 42 mm kopercie ze stali model dla mężczyzn wyposażono w automatyczny kaliber L678. Niebieska tarcza z 9 nakładanymi indeksami powlekanymi substancją luminescencyjną Super-LumiNova® stanowi elegancko kontrastujące tło dla wskaźnika fazy księżyca. Na godzinie 6. znajduje się licznik 12-godzinny, na godzinie 9. połączony wskaźnik małego sekundnika i 24-godzinny, a na godzinie 12. licznik 30-minutowy oraz wskaźnik dnia tygodnia i miesiąca roku. Za wskazania dnia miesiąca odpowiada centralna wskazówka zakończona półksiężycem.

Damski model w stalowej kopercie o średnicy 34 mm wyposażono w kaliber L888. Rodowane, centralne wskazówki godzin, minut i sekundnika, pokryte warstwą Super-LumiNova® wyróżniają się na tle niebieskiej tarczy. Na przeszkolonych deklach obu modeli umieszczono logo FIS Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim. Stalowe bransolety znakomicie dopełniają harmonijną całość pamiątkowych czasomierzy.