Warszawa, dnia 15 grudnia 2014 r. – wspólna inicjatywa L’Oréal Paris i bdsklep.pl doprowadziła do powstania autoryzowanego sklepu marki L’Oréal Paris na platformie Allegro Strefa Marek, który obsługuje doświadczony detalista internetowy bdsklep.pl

– „Sklep został uruchomiony na początku października br. i jest kolejnym elementem strategii budowania szerokiej dystrybucji marki przy jednoczesnym zagwarantowaniu najwyższego poziomu obsługi i satysfakcji klienta – powiedział Paweł Matecki –Key Account Manager od E-commerce w firmie L’Oreal. Wraz z bdsklep.pl oferujemy pełną dostępność kilkuset produktów L’Oréal Paris takich kategorii jak makijaż, pielęgnacja twarzy i włosów, koloryzacja, produkty męskie Men-Expert i wiele innych. Bdsklep.pl gwarantuje infolinię, możliwość zwrotu bądź wymiany towaru w wydłużonym do 30 dni terminie, oraz wiele form dostawy w czasie 1-3 dni.

 Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które na taką skalę. Obecnie w Strefie Marek Allegro dostępnych jest ponad 500 produktów z marek L’Oréal Paris oraz Men-Expert. W grudniu pojawią się również produkty z serii L’Oréal Professionel.

– „Sklep L’Oréal Paris na platformie Allegro to odpowiedź na potrzeby konsumentów. Uważam, że na platformie odwiedzanej przez miliony konsumentów i odpowiedzialnej za blisko połowę sprzedaży kanału e‑commerce w Polsce, jest wciąż miejsce na podnoszenie jakości obsługi oraz tzw. shopping experience. Sklep L’Oréal Paris ma być odpowiedzią na coraz bardziej rosnące oczekiwania konsumentów w stosunku do zakupów w Internecie – dodaje Matecki ”.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu bdsklep.pl stał się nie tylko platformą sprzedaży, ale także partnerem który umożliwia producentom i dystrybutorom różnego rodzaju akcje marketingowe czy sprzedażowe. Z jednej strony gwarantuje sprzedaż produktów w Internecie poprzez różne kanały dotarcia do klienta jak np. Strefa Marek Allegro, z drugiej – umożliwia kompleksową analizę procesów zakupowych.

„Mając na uwadze rozbudowane zaplecze logistyczne oraz wieloletnie doświadczenie w sprzedaży internetowej, bdsklep.pl został oficjalnym Partnerem marki L’Oréal, obsługując kompleksowo Strefę Marek tego producenta. Obsługa obejmuje cały obszar zarządzania strefą, od przygotowania szablonów graficznych, integracji systemów informatycznych, wystawianie aukcji oraz realizację zamówień i kontakt z klientem” – mówi Paweł Paszkowski, Dyrektor Generalny bdsklep.pl.

– „Firma bdsklep.pl jako znany i aktywny gracz e-commerce gwarantuje nam szereg rozwiązań sprofilowanych pod potrzeby konsumenta oraz sprzedaży detalicznej nie jesteśmy sobie w stanie w tej chwili pozwolić – kontynuuje Matecki. L’Oréal nie mając ekspertyzy w bezpośredniej sprzedaży detalicznej przekazał tę odpowiedzialność sprawdzonemu partnerowi e-commerce. Relacje zostały zbudowane na przestrzeni blisko rocznej współpracy handlowej z tym partnerem. Rzetelność firmy oraz zaangażowanie w rozwijanie nowych rozwiązań handlowo-marketingowych zadecydowały o wyborze bdsklep.pl na autoryzowanego sprzedawcę.

„Cieszy nas bardzo współpraca z takim producentem jak L’Oréal. Zostaliśmy dostrzeżeni przez międzynarodowego gracza na rynku produktów beauty co bardzo nas uwiarygodnia jako profesjonalnego partnera, który odpowiada nie tylko za sprzedaż ale również na magazynowanie, transport i obsługę klienta – powiedział Jacek Palec Prezes bdsklep.pl. Staliśmy się znaczącym graczem na rynku e-commerce, co zostało potwierdzone w ostatnim raporcie „Najlepszy sklep internetowy 2014” przygotowany przez Money.pl. W kategorii sklepy wielobranżowe bdsklep.pl zajął trzecie miejsce, wyprzedzając swoich bezpośrednich konkurentów z branży e-grocery. Znaleźliśmy się również w gronie 11-stu najbardziej przyjaznych sklepów internetowych” – dodaje Palec.

bdsklep.pl jest jednym z największych i najdłużej działających na rynku e-sklepów z produktami codziennego użytku. Misja sklepu „odzyskaj czas na rzeczy ważne” pokazuje konsumentom korzyści z codziennych zakupów internetowych i z tego, że dzięki ich regularności oszczędzają nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim czas, który mogą poświęcić na rzeczy dla nich istotne. Sklep cieszy się zaufaniem ponad 250 000 klientów i obecnie jest najlepiej ocenianym sklepem w Polsce w segmencie e-groceries (wg. opineo.pl). Więcej informacji: bdsklep.pl

L’Oréal jest światowym liderem w dziedzinie produkcji kosmetyków, promując piękno na całym świecie już od ponad 105 lat. Dzięki profesjonalizmowi działu badań, innowacji oraz pracy 4000 naukowców, L’Oréal zaspokaja wszelkie potrzeby kosmetyczne na całym świecie. Od 1992 roku L’Oreal działa również w Polsce , gdzie jest obecny we wszystkich kanałach dystrybucji z 20 międzynarodowymi markami: na rynku masowym (Garnier, L’Oréal Paris, Men-Expert, Mixa, Essie, Maybelline New York), w salonach fryzjerskich (Marki L’Oréal Professionnel, Kérastase, Matrix, Essie Professional), w dystrybucji selektywnej (Lancôme, Giorgio Armani, Yves Saint Laurent, Biotherm, Ralph Lauren, Helena Rubinstein, Cacharel, Diesel, Kiehl’s) oraz w aptekach (Vichy, La Roche-Posay, Innéov, SkinCeuticals). L’Oréal Polska jest liderem na polskim rynku.

Strefa Marek Allegro jest przestrzenią na Allegro, w której światowe marki prezentują swoje produkty w 8 różnych kategoriach. Dzięki bliskiej współpracy z producentami, w Strefie codziennie można znaleźć wyjątkowe oferty: nowości, przeceny czy limitowane kolekcje. Strefa marek jest miejscem wartym odwiedzania także dzięki markom dotychczas nieobecnym na Allegro. W Strefie marek Allegro, producenci prezentują swój pełen asortyment, dzięki czemu z łatwością możemy odszukać wymarzone produkty. Strefa marek sprawia, że markowe produkty prezentowane są na Allegro w sposób uporządkowany, a użytkownicy mogą szybko i łatwo odnaleźć produkty bez konieczności przedzierania się przez długie listy ofert.

2014.12.15-L’Oreal_Allegro_bdsklep