Nowojorskie targi motoryzacyjne już za 10 dni. Pod jednym dachem znajdzie się prawie 1000 samochodów osobowych i ciężarowych, seryjnych i koncepcyjnych, które według szacunków obejrzy ponad milion zwiedzających z całego świata. Tuż przed wydarzeniem, bo 12 kwietnia, zadebiutuje Lexus LS 500 F Sport, kolejny wariant flagowego coupe marki. 

The New York Auto Show są organizowane nieprzerwanie od 1900 roku, pomimo wojen i kryzysów, wydarzenie dostarczało technologicznych nowinek i przełomowych rozwiązań dla branży. Dzisiaj jest to impreza na gigantyczną skalę z seminariami, warsztatami, prezentacjami, koncertami i wszystkim czego można się spodziewać po amerykańskim rozmachu.

Debiutujący LS powstał na platformie GA-L, najsztywniejszej w dorobku inżynierów Lexusa dla pojazdów luksusowych. Dzięki niej prowadzenie pojazdu jest zdecydowanie bardziej komfortowe, płynniejsze, w kabinie jest ciszej, a dynamika i zwinność lepiej niż satysfakcjonująca. F SPORT będzie dostępny w wersjach LS 500 i LS 500h. Seria ta to specjalne, sportowe wersje, zaprojektowane przez zespół dostrajający Lexusa LFA, super samochód z silnikiem V10. Litera „F” w nazwie nawiązuje do toru Fuji Speedway — miejsca narodzin i prób sportowych samochodów marki.

 

Źródło: http://blog.lexus.co.uk/world-premiere-new-lexus-ls-500-f-sport-new-york/